Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Işıklar İnşaat’tan CEMAS Hisse Satışı! İştirak Oranı Azaldı

Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş., KAP üzerinden yaptığı bildiri ile Işıklar İnşaat'ın Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. hisselerindeki satışını duyurdu. İşte detaylar;
Işıklar İnşaat’tan CEMAS Hisse Satışı! İştirak Oranı Azaldı
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bugün Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. bildiri paylaştı. Şirket bağlı ortaklığı Işıklar İnşaat Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş. (Işıklar İnşaat) aktifindeki Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. (CEMAS) hisselerinde satış gerçekleştirdiğini açıkladı.

Işıklar İnşaat aktifindeki, Borsa İstanbul’da CEMAS koduyla işlem gören 16 milyon 600 bin hissesinden 730 bin adedini 3 milyon 241 bin 200 lira bedelle sattığını duyurdu. Hisse satış işleminin BİST A.Ş.’de 29 Aralık 2023’te gerçekleştiğini kaydetti.

Söz konusu satış işleminin ardından Işıklar İnşaat’ın Çemaş’taki iştirak oranının yüzde 2,01’a, konsolide iştirak oranının ise yüzde 7,02’ye düştüğünün bilgisi verildi.

Paratic Piyasalar Çemaş Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Yatırımcısına yıllık yüzde 78,85 oranında kazandıran CEMAS, bugün TSİ 16.19 itibarıyla yüzde 4,5 oranında yükselerek 4,64 lirayı test etti.

Haftalık bazda yüzde 16,54 yükselen hisse, aylık olarak yüzde 32,8 oranında kaybettirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.