Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çay Fiyatlarına Yine Zam: 2 Ayda Yüzde 60 Artırıldı!

Çaykur’da fiyat artışı hızla sürüyor. İki aydan kısa bir sürede çaya üçüncü zam geldi. Detaylar haberde;
Çay Fiyatlarına Yine Zam: 2 Ayda Yüzde 60 Artırıldı!
Yorum

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), iki ay içerisinde üçüncü zam haberiyle gündeme geldi. Bugün itibarıyla çay fiyatlarına yüzde 9,5 oranında zam yapıldığı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz Mayıs ayında yaş çay alım fiyatının yüzde 73 yükseltildiğini açıklamıştı. Ardından Çaykur, çaya ortalama yüzde 43,71 zam yapmıştı.

Zam artışlarına devam eden Çaykur, bugünkü haberle geçen haftaki yüzde 2,5’lik artışına bir yenisini daha ekledi.

Böylelikle iki ay içerisinde yapılan üç zam ile toplam yüzde 57,71 oranında artış gerçekleşti. Yüzde 60’a yakın zammın ardından yenilerinin yolda olduğu iddia edildi. Alınan bilgilere göre Temmuz ve Ağustos aylarında çaya yeni fiyat güncellemeleri gelebilir.

Çayda İkinci Sürgün Alımları Başladı

Çaykur Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre ikinci sürgün yaş çay alımları bugün başladı.

Yapılan duyuruda, dekara 550 kilogram alım kotası uygulanacağı aktarıldı. Üreticilerin, hasat olgunluğuna ulaşan çaylarını bekletmeden bir an evvel toplamaları gerektiğinin altını çizdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu