Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CarrefourSA: Afet Bölgesindeki Mağazaların Cirodaki Payı Sınırlı

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi hakkında açıklamada bulunan CarrefourSA, afetten etkilenen mağazaların toplam cirodaki payının küçük olduğunu bildirdi.
CarrefourSA: Afet Bölgesindeki Mağazaların Cirodaki Payı Sınırlı
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından borsada işlemlerin sürmesi yoğun tepki almış, yetkililere işlemlerin durdurulması için seslenilmişti. Sonunda beklenen karar çıkmış ve 8 Şubat’ta işlemlerin durdurulduğu açıklanmıştı.

Borsa bugün yeniden açılırken şirketlerden Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) peş peşe açıklamalar geliyor. Bunlar arasında deprem bağışları ve afete yönelik diğer duyurular öne çıkıyor.

Türkiye’nin önde gelen süpermarket zinciri CarrefourSA da bu akşam kapanışın ardından KAP’a bildirimde bulundu.

CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi Anonim Şirketi, depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı ve yaralılara şifa dilerken yardım için ilk günden bu yana ilgili kurumlarla iş birliği içinde çalıştığını aktardı.

Afet bölgesine bugün itibarıyla, bölgede ihtiyaç duyulan gıda, hijyen ürünleri, ısıtıcı, battaniye gibi malzemelerden müteşekkil 28 tır gönderilmiş olup, 75 bin acil destek gıda paketinin şirketçe AFAD koordinasyonunda depremzedelere ulaştırıldığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

“Adana, Mersin ve Kahramanmaraş’ta kurduğumuz mutfaklardan, her gün ortalama 10 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı yapılmakta olup, oluşan ihtiyaç ve taleplere göre ekmek ve unlu mamul dağıtımı da yapılmaktadır.” ifadeleriyle bilgi veren CarrefourSA, Deprem Yardımlaşma Seferberliği”ne katılım sağladığını ifade etti.

Afet bölgesinde bulunan mağazalara ve çalışma arkadaşlarına ilişkin şöyle bilgilendirme yaptı:

“Bölgede yaralanan ya da hayatını kaybeden çalışma arkadaşımızın olmaması ile teselli bulmakla birlikte, şirketimiz tarafından bölgede bulunan ve depremden etkilenen çalışma arkadaşlarımıza ve ailelerine gerekli destek sağlanmaktadır. Şirketimizin afet bölgesinde 12’si bayi olmak üzere toplam 32 mağazası bulunmaktadır. İki mağazamızın bulunduğu binalarda hasar söz konusu olup bu mağazaların faaliyetlerine yeniden başlamaları teknik incelemeler neticesinde kesinleşecektir.”

Bu mağazaların toplam ciro içerisindeki payının son derece sınırlı olduğunu kaydeden CarreforuSA, bunun dışında şirketin faaliyetlerini etkileyecek bir durum bulunmadığını ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.