Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çarpıcı Bitcoin Analizi: 2 Milyon Dolar Bu Tarihte Kolayca Gelecek!

Piyasa değeriyle en büyük kripto para birimi konumundaki Bitcoin'in yakın gelecekte çarpıcı bir yükselişe imza atacağına dair ilginç bir analiz geldi. Detaylar haberde;
Çarpıcı Bitcoin Analizi: 2 Milyon Dolar Bu Tarihte Kolayca Gelecek!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin fiyatı 20 bin dolar sınırını aşmakta zorlanmaya devam ederken, yatırımcıların pek çoğu boğa rallisini başlatacak bir kıvılcım görmek istiyor. Bazı analistler Bitcoin’in kısa süre içinde olmasa bile uzun vadede şu an inanması güç seviyelere gideceğini öngörüyor. Ve bu doğrultudaki analizlere bir yenisi eklendi.

Altına olan ilgisi bilinen varlık yönetimi uzmanı Lawrence “Larry” Lepard bir süredir Bitcoin’i radarına almış durumda. Amiral kripto para biriminin geleceğine inanan Lepard, özellikle BTC hodlerlarının duymaktan hoşlanacağı bir öngörüsünü açıkladı.

“Bitcoin 2 Milyon Dolarlık Devasa Bir Seviyeye Çıkacak!”

Ünlü yatırım danışmanı, Bitcoin’in altı yıl gibi bir zaman dilimi içinde 2 milyon dolarlık devasa bir rakama ulaşma yolunda olduğuna inandığını söyledi.

Pazar günü konuk olarak katıldığı Quoth the Raven podcast bölümünde konuşan isim, BTC/USD’nin mevcut fiyatlardan “kolayca” 100 kat getiri sağlayabileceğini ifade etti.

BTC için 100x Hedefini Koydu

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok uzakta olan Bitcoin’in düşüş trendi neredeyse bir yıla yaklaşırken, buna bağlı olarak kripto para biriminin yükselişine dair fiyat tahminlerine artık oldukça az rastlanıyor. Değerli metaller konusundaki iyimserliğiyle bilinen Lepard, son dönemde üzerine düştüğü Bitcoin için yedi haneli bir fiyat etiketi iddiasını seslendirirken, bu doğrultuda tahmin sunan yalnız seslerden biri oldu.

GCM Yatırım Banner

Equity Management Associates kurucusu, podcast sohbetinde fiyatı ne olursa olsun, DCA (dolar maliyet ortalaması) yöntemini takip ederek her hafta sabit bir miktar BTC satın almaya devam ettiğinin altını çizdi. DCA, piyasa yatırımcılarının duygularıyla karar vermemelerini sağlayan bir yatırım planı olarak biliniyor.

Lepard, “egemen borç krizi” olarak nitelendirdiği günümüz dünyasında bir koruma kalkanı olarak BTC’ye sahip olmamayı bir risk olarak gördüğünü de belirtti.

Varlık yönetim gurusu, kimseye tüm parasını alıp bu tür şeylere atmasını önermediğini, ancak pozisyonu olmayan birinin bu ortamda daha fazla risk aldığını düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Lepard konuya dair “Bitcoin düşerek sıfıra da gidebilir ama ben şahsen kripto para biriminin 100 kat artacağına inanıyorum” ifadesini kullandı.

Tek bir Bitcoin’in mevcut spot fiyattan yüz kat daha fazla, 2 milyon dolar değerinde olabileceği konusunda tereddütünün olmadığını söyleyen yatırımcı, kendisine bu konuyla ilgili yöneltilen soruya “Evet, kolayca” cevabını verdi.

Kazanımların gerçekleşmesi için zaman çerçevesini ise 5 veya 6 yıl olarak belirledi.

Yatırımcı, Yüzde 70’lik Düzeltme Seviyesini de Verdi

Lepard, BTC/USD için bir sonraki makro zirvenin 200.000 dolara kadar olması gerektiğini ve ardından yüzde 70’lik bir düşüşün daha olacağını ekledi.

Bu tahminin, son günlerde ortaya çıkan ve bir sonraki döngünün ayı piyasasının dip seviyesini 35.000 dolara çıkaran başka bir fiyat tabanı ile kabaca uyumlu olduğu görülüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

BTC/USD haber yazımı esnasında yaklaşık 19.600 dolar seviyelerinde işlem görürken, bir haftanın en yüksek seviyelerine ulaşmış durumda. BTC, son 24 saat içinde en yüksek seviye olarak ise 19.704 doları gördü.

Büyük Yükseliş Bekleyen Başkaları da Var

Bitcoin’in fiyat performansına ilişkin yüksek perspektifli tahminler tarihsel olarak sektör için yeni bir şey değil, ancak şimdiye bunların çok azının hedefi vurduğu gözlemlendi.

Henüz doğrulanmayan yüksek beklentili tahminler arasında, 2022’de veya 2023’ün başlarında Bitcoin’in 250.000 dolara ulaştığından emin görünen yatırımcı Tim Draper bulunuyor.

Geçtiğimiz aylarda ARK Investment Management CEO’su Cathie Wood, 1 milyon dolarlık Bitcoin hedefini iki katına çıkardı.

Bu arada, bundan önce, Fundstrat Global Advisors’un kurucu ortağı Tom Lee, ayı piyasasının şimdiden olumsuz etkilerini görmesine rağmen firmanın 200.000 dolarlık BTC fiyat hedefini korudu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın