Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rapor Açıklandı: Bu İki Şey Bitcoin Fiyatını Uçuşa Geçirebilir!

Uzun süredir 20 bin dolar civarında sıkışan Bitcoin bir ileri bir geri hareketini sürdürürken, analistler gerçek bir yükseliş için iki unsurun takip edilmesini önerdi. Detaylar...
Rapor Açıklandı: Bu İki Şey Bitcoin Fiyatını Uçuşa Geçirebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasının öncüsü Bitcoin’in fiyatı henüz herhangi bir geçersizlik belirtisi oluşmadan ayı bayrağı kurulumunun devam ettiğini gösteriyor. Yatırımcıların pek çoğu Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçebileceğinin cevabını ararken, kripto uzmanlarının konuya dair araştırmalarının sonucu açıklandı.

En büyük piyasa değerine sahip kripto para biriminin fiyatı hafta sonu boyunca volatilite olmadan net bir konsolidasyon göstermeye devam etti. Bununla birlikte, Asya piyasalarının uyanışının, düşüş eğilimindeki BTC’nin işini biraz daha zorlaştırabileceği belirtiliyor.

İki Taraf Arasında Kalan Bitcoin’de Yön Neresi Olacak?

Bitcoin’in son dönemdeki hareketleri şu şekilde açıklanıyor: 13 Eylül ve 10 Ekim arasındaki zaman dilimi boyunca Bitcoin fiyat hareketi, düşüş devam modeli olan bir ayı bayrağı yarattı. Bununla birlikte, 10 Ekim’de, ayılar bir ay süren mücadeleyi kazandı ve formasyonun altına yakın bir günlük mum çubuğu oluşturdu.

13 Ekim’deki ABD Tüketici Fiyat Endeksi (CPI) duyurusu ile birlikte bu düşüş hareketi, Bitcoin fiyatını yüzde 7.7 düşüşle 17.917 dolar seviyesine kadar çekti. Bununla birlikte, verilerin açıklanmasından sadece saatler sonra toparlanma hızlı oldu ve bu da BTC’yi günü yükseliş notuyla kapatmaya itti.

Bitcoin, haber yazımı esnasında 19.500 dolar civarında işlem görüyor. Peki, Bitcoin’de yükseliş mümkün mü?

GCM Yatırım Banner

Bu İki Durum Yükseliş için Olmazsa Olmaz!

Analistlere göre ileriye dönük olarak, Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesi için gerçekleşmesi gereken iki önemli şey var:

  • Bitcoin fiyatının 30 günlük Üstel Hareketli Ortalamayı (EMA) 19.516 dolardan aşması gerekiyor.
  • 30 günlük EMA’yı aşmasının ötesinde, BTC’nin 20.306 dolar ila 20.737 dolar direnç alanını ters yüz etmesi gerekiyor.
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: FXStreet

Bu iki durum güçlü bir günlük kapanışla gerçekleşirse, Bitcoin fiyatı 22.048 dolara kadar yükselmeye başlayabilir ve Adil Değer Boşluğunu (FVG) yeniden dengeleyebilir.

Bu Durumda 25 Bin Doları Görebilir!

Tahmin etmek için çok erken olmasına rağmen, Bitcoin fiyatı 22.000 dolar civarındaki ablukanın üstesinden gelebilirse 25.000 dolarlık psikolojik seviyeyi yeniden test edebilir.

Uyarılar da Yapıldı!

Geçen haftaki hareket nedeniyle karamsar bir atmosfer içinde olunsa da yatırımcıların yüzde 12 düşüşle 17.088 dolara düşüş öngören ayı bayrağı kurulumuna karşı dikkatli olmaları gerekiyor. Bu hedef, 10 ile 16 Eylül arasındaki fiyat hareketi olan bayrak direğinin ölçülerek 19.417 dolardaki kırılma noktasına eklenmesiyle elde ediliyor.

Makro bir bakış açısıyla, 18 Haziran’daki 17.593 dolarlık dip seviyesinin kırılması, Bitcoin fiyatını 15.500 dolara düşürebilecek korkunç bir durum senaryosunu tetikleyebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.