Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çalışma Bakanı, TİSK ile Görüştü! Odak EYT ve Asgari Ücrette

Bakan Bilgin, asgari ücret, EYT ve çalışma hayatındaki güncel konuların ele alındığı TİSK toplantısına katıldı. Detaylar haberde;
Çalışma Bakanı, TİSK ile Görüştü! Odak EYT ve Asgari Ücrette
HABER GİRİŞ

2022 sonu yaklaşırken asgari ücret için çalışmalar da hızlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, asgari ücreti belirlemek için küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeleri kapsayacak anket çalışmasına başlarken bugün başka gelişmeler de yaşandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüştü.

TİSK’ten yapılan açıklamaya göre konfederasyonun Kasım ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Bakan Bilgin’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, milyonlarca kişinin yakından takip ettiği emeklilikte yaşa takılanların durumu (EYT) ve asgari ücret başta olmak üzere çalışma hayatının güncel konuları ele alındı.

TİSK Başkanı, geçen ay yaptığı açıklamada EYT meselesinin sadece emekli olmayı bekleyen çalışanları değil, işverenleri de ilgilendirdiğini söylemişti. Hem işveren hem çalışanı gözetecek bir düzenleme öneren Akyol, “Tüm tarafların konudan beklentilerini karşılayacak, bir tarafın beklentilerini karşılarken diğer tarafa ciddi yükler getirmeyecek şekilde tasarlanmış ideal bir çözümün üretileceğine olan inancımız tam” demişti.

GCM Yatırım Banner

Asgari Ücret Komisyonu’nda işveren bakışını temsil etmeye yetkili tek kuruluş olan TİSK, asgari ücretin belirlenmesinde aktif rol oynamaktadır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.