Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çalışma Bakanı Duyurdu! Emekli Maaşları Temmuz’da Artacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekli maaşlarıyla ilgili “bir sürprizimiz olacak” dedi. İşte detaylar;
Çalışma Bakanı Duyurdu! Emekli Maaşları Temmuz’da Artacak
HABER GİRİŞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den emekli maaşlarıyla ilgili sevindirici açıklamalar geldi. A Haber’e konuşan Vedat Bilgin en düşük emekli maaşlarının artacağını ve detayları 1 Mayıs’ta duyuracağını söyledi.

Bakan Bilgin’in açıklamalarına göre en düşük emekli maaşı Temmuz ayında yeniden artacakken rakam 1 Mayıs’ta belli olacak.

Bilgin, geçen hafta emeklilere bayram ikramiyelerinin 1100 TL olarak ödeneceğini duyurmuştu. Aynı zamanda asgari ücrete zam konusuna da açıklık getirmiş, Temmuz’da asgari ücret artışının gündemde olmadığını dile getirmişti.

En Düşük Emekli Maaşı Temmuz’da Artacak!

Çalışma Bakanı Bilgin, en düşük emekli maaşının Temmuz ayında yeniden artacağını duyurdu. Yeni rakamın açıklanacağı tarihin 1 Mayıs İşçi Bayramı olacağını söyledi.

“Temmuz ayında bir sürprizimiz olacak, en düşük emekli maaşı artacak. Detayları 1 Mayıs’ta açıklayacağım.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Ocak 2022’de en düşük emekli maaşları yapılan düzenleme ile yüzde 66 artırılarak 1500 liradan 2500 liraya yükseltilmişti.

Emekli bayram ikramiyelerinin 27-28-29 Nisan günlerinde hesaplarda olacağı bilgisini de anımsattı. Emekli ikramiyelerine ilişkin artış yapmama nedenlerini de şu sözlerle açıkladı:

“1100 liralık ikramiyeyi 400 lira artırmış olsaydık bunun tek seferde maliyeti 10 milyar lira olacaktı ve sadece tek seferlik bir uygulama olacaktı. Biz şimdiki düzenleme ile yaklaşık 13 milyar liralık bir maliyet oluşturacağız. Bunun biraz üzerinde ama devamlı olan bir düzenleme olacak. Emekli maaşı yıl boyunca yüksek olmuş olacak.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.