Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bursa Çimento, Yayla Gıda ve Metemtur’dan Temettü Duyurusu!

Borsa İstanbul’da işlem gören Bursa Çimento, Yayla Gıda ve Metemtur, kar payı dağıtım kararlarına yönelik açıklama yaptı. İşte detaylar;
Bursa Çimento, Yayla Gıda ve Metemtur’dan Temettü Duyurusu!
HABER GİRİŞ

Yatırımcılar, portföyünde olan şirketlerin temettü kararlarını yakından takip ederek hisselerdeki artışın yanında yılın belirli dönemlerinde dağıtılan kar payı dağıtımlarından ekstra olacak kazanç sağlıyor. Bursa Çimento Fabrikası (BUCIM), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden temettü kararını paylaştı.

Şirket, 2023 yılında toplam 67,5 milyon TL kar payı dağıtacağını bildirdi. Buna göre yatırımcılar pay başına brüt 0,050, net 0,045 TL temettü alacak. Yapılan açıklamada kar payı dağıtım kararının 27 Aralık olduğu aktarıldı.

BUCIM, günlük yüzde 2,2 kayıpla 6,2 TL’ye düştü. Hisse haftalık yüzde 5,7, aylık yüzde 11,4 oranında değer kaybetti.

Yayla Gıda

Borsa İstanbul’da YYLGD koduyla işlem gören Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret, 2022 yılı net karından yatırımcılarına brüt 0,33 TL, net 0,30 TL nakit temettü ödeyeceğini açıkladı. Kar payı dağıtım işlemi 31 Ağustos’ta yapılacak.

Şirketin 2022’deki net karı 994 milyon TL seviyesindeydi. YYLGD, günlük yüzde 3 düşüşle 31 TL’ye geriledi.

GCM Yatırım Banner

Metemtur

KAP üzerinden açıklama yapan Metemtur Otelcilik ve Turizm İşletmeleri (METUR), 2022 hesap dönemine göre herhangi bir kar payı dağıtımı yapılmayacağını bildirdi. Şirketin 2022’deki net karı 13,2 milyon TL seviyesindeydi.

METUR, günlük yüzde 4 düşüşle 4,7 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.