Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BURCE Hisseleri Anlaşma Haberleriyle Yeşillendi

Burçelik Döküm bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamalarda, Eti Bakır ve Ceka Enerji Üretim ile imzaladığı yeni sözleşmeler hakkında bilgi verdi. İşte detaylar;
BURCE Hisseleri Anlaşma Haberleriyle Yeşillendi
HABER GİRİŞ

Burçelik Bursa Çelik Döküm Sanayii A.Ş. (BURCE), 21 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Eti Bakır A.Ş. ve Ceka Enerji Üretim A.Ş. ile olan sözleşmeleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Şirket ilk KAP bildirisinde, Ceka Enerji Üretim A.Ş. ile arasında ana yüklenici olarak yer aldığı “DAP Gübre Tesisi Konveyör Galerisi 2. Etap ve İlgili Ekipmanların kurulumu, montajı, işletmeye alınması, testi ve teslimi” işine ilişkin sözleşme imzaladığını açıkladı.

Söz konusu sözleşmenin 700 bin dolar tutarında olduğuna işaret edildi. Bu sözleşme kapsamında garanti edilen montaj bitiş tarihinin ise sözleşmenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 8 ay olduğu vurgulandı.

Burçelik Bursa Çelik Döküm Sanayii bugünkü 2’nci KAP bildirisinde ise Eti Bakır A.Ş. ile arasında daha önce duyurulan sözleşme kapsamında ek bir sözleşme imzalandığını duyurdu.

Bu sözleşmenin, “DAP Gübre Tesisi Konveyör Galerisi 2. Etap ve İlgili Ekipmanların İmalatı” konusunda olduğu kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Eti Bakır ile imzalanan sözleşmenin 3 milyon dolar tutarında bir siparişi kapsadığının altı çizildi. Garanti edilen son ekipman teslim tarihinin ise sözleşmenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 8 ay olduğuna işaret edildi.

Paratic Piyasalar BURCE Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada BURCE koduyla işlem gören şirket payları, yatırımcısına yıllık bazda yüzde 236,72 oranında kazanç sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 5,26, haftalık bazda ise yüzde 4,29 oranında yükseliş gösterdi.

Gün içinde 255,75-277,5 lira aralığın işlem gören BURCE hissesi TSSİ 16.54 itibarıyla yüzde 2,83 yükselişle 272,5 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın