Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisselere Dikkat! Hangisi Alınmalı? 9 Hisselik Dev Analiz

İnfo Yatırım’dan Sertaç Ekeke, yatırımcıların yakından takip ettiği BOBET, SAHOL, TOASO, DOAS, MAVI, TUPRS gibi hisselerin analizini yaptı. İşte detaylar;
Bu Hisselere Dikkat! Hangisi Alınmalı? 9 Hisselik Dev Analiz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da uzun süredir 8000 puana ulaşma çabası devam ediyor. Oldukça volatil hareket eden ve yönünü bulmakta zorlanan BIST 100 endeksi, 16 Kasım’da kapanışını yüzde 1 artışla 7780 puandan yapsa da haftalık bazda yüzde 1 düşüşten kurtulamadı. Yatırımcılar, hangi hisselerin nasıl bir performans sergileyeceğini araştırmaya devam ediyor.

İnfo Yatırım Satış ve Pazarlama Direktörü Sertaç Ekeke, Borsa İstanbul’a yönelik değerlendirmelerini ve hisse analizini paylaştı. 7500 puanın oldukça önemli olduğunu vurgulayan Ekeke, henüz bu puanın altında bir kapanış gerçekleşmediğini söyledi.

Bu süreçte hangi hisselerin yukarı yönlü gideceğini, hangilerinin potansiyel taşıdığını bilmek ve portföyleri buna göre ayarlamanın önemli olduğunu belirtti.

BIST 100 endeksinin hala 7800 puanın altında olduğunu aktaran uzman, risk iştahının ve işlem hacminin düşük olduğunu paylaştı. Buradaki en kilit noktanın endeksten ziyade doğru portföy ayarlamak olduğunu dile getirdi.

Boğaziçi Beton

Ekeke, Boğaziçi Beton’un (BOBET) temel faktörlerinde bir sıkıntı olmadığını, şirketin kentsel dönüşüm çerçevesinde en önemli bölgelerden birinde bulunduğunu kaydetti. Mesafenin çok önemli olduğu bir sektörde bu işin göbeğinde yer aldıklarını, BOBET’in rakamlarının ve dinamiklerinin iyi olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Hissenin düşüşlerinde bir miktar fon satışlarının etkili olduğunu, BOBET’in 40 TL altında kalıcı şekilde beklemeyeceğini aktardı. Hissenin düzeltmenin oldukça sert olmasından dolayı denge bulmakta zorlandığını ifade etti.

BOBET’in 36 TL üzerinde kapanış yapması gerektiğini paylaştı. Yatırımcılara seslendi ve “Portföylerde çimento şirketi mutlaka olmalı” dedi.

Sabancı Holding

Uzman, Sabancı Holding’in (SAHOL) beğendiği şirketler arasında yer aldığını, mevcut seviyelerde oldukça ucuz kaldığını kaydetti. SAHOL’ün kendisinin portföylerinde olmazsa olmaz şirketlerden biri olduğunu vurguladı. Koç Holding (KCHOL) veya SAHOL’ün ikisinden birinin mutlaka portföylerde olması gerektiğini savundu.

SAHOL’ün 85 TL’ye kadar yükselebileceğini, her model portföye KCHOL veya SAHOL’ü eklediklerini bildirdi.HSBC, 16 Kasım’da SAHOL için hedef fiyatını artırmıştı.

Tofaş, Ford ve Türk Traktör

Ekeke, Tofaş (TOASO), Ford Otomotiv (FROTO) ve Türk Traktör (TTRAK) tarafında hala olumlu olduğunu, bunlardan bir veya iki tanesinin mutlaka portföyde olması gerektiğini söyledi.

TOASO’da orta uzun vadede hedef fiyatının 400 TL olduğunu paylaştı. Hissenin 250 TL altında kaldığı sürece alım için uygun olduğunu belirtti. TTRAK’ın da uygun olduğunu, bu fiyatlara bir daha otomotiv şirketinin bulunamayacağını vurguladı.

Doğuş Otomotiv

Uzman, Doğuş Otomotiv’in (DOAS) teknik ve temel dinamikleri iyi olan şirketlerden olduğunu ifade etti. DOAS’ta bir bilanço dönemi daha potansiyel taşındığını düşünen Ekeke, 350 TL’ye doğru bir hareketlenme görülebileceğini bildirdi.

Mavi Giyim

Mavi Giyim’in (MAVI) iş modelini çok beğendiğini kaydeden Ekeke, hissede yukarı yönlü hareket başladı diyebilmek için 110 TL’nin üzerine çıkması gerektiğini dile getirdi. Kötü kağıt olmadığını, orta ve uzun vadede hikayesinin devam ettiğini açıkladı.

Otokar

Geçtiğimiz günlerde sert bir hareketle yukarı gelen Otokar (OTKAR) hakkında konuşan uzman, hikayenin henüz bitmediğini, hissenin düzeltme hareketi içinde olduğunu paylaştı.

Hissenin 380 TL üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü hareketliliği devam ettirebileceğini belirtti.

Tüpraş

Ekeke, Tüpraş’ın (TUPRS) son dönemde en dik duran kağıtlardan biri olduğunu aktardı ve 135 TL’den 154 TL’ye doğru bir hareket geldiğini söyledi.

TUPRS için “Benim olmazsa olmaz kağıtlarımdan biri.” dedi. 200 TL – 208 TL seviyelerine orta uzun vadede ulaşılabileceğini ifade etti. Şirketin “kaleci” kağıtlardan biri olduğunu, 155 TL kırıldığı takdirde 167 TL’ye doğru bir hareketlilik görülebileceğini paylaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın