Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SAHOL için Yeni Hedef Fiyat Umut Verdi! Hisse Pozitif Ayrıştı

Borsa İstanbul’da işlem gören Sabancı Holding için hedef fiyat yükseldi. HSBC analistleri, SAHOL için kapsamlı raporunu yatırımcılarla paylaştı. İşte detaylar;
SAHOL için Yeni Hedef Fiyat Umut Verdi! Hisse Pozitif Ayrıştı
HABER GİRİŞ

HSBC’den analistler, hazırladığı bir raporda Sabancı Holding (SAHOL) hisselerine yönelik değerlendirmelerini paylaştı. Analistler, SAHOL hisselerindeki iskontonun gerekçesiz olduğunu belirtti ve hedef fiyatı revize etti.

HSBC’den Cenk Orcan ve Cihan Saraçoğlu, 16 Kasım tarihli notta SAHOL için hedef fiyatın 55 TL’den 95 TL’ye yükseltildiğini belirtti. Hisse için “al” tavsiyesi devam etti.

Raporda Sabancı Holding ve holdinge bağlı açık birimlerin yaşadığı negatif ayrışmanın hisselerdeki iskontoyu yüzde 50’ye çıkardığı paylaşıldı. SAHOL’de banka dışındaki birimlerin karlarında yaşanan güçlü düzelme ve stratejinin uygulanmasında süregelen kararlılık dolayısıyla bu durumun gerekçesiz olduğu vurgulandı.

Analistler, SAHOL’de iskontonun tarihi seviyelerde olduğunu ifade etti ve bu oranın 10 yıllık ortalama olan yüzde 40’lık iskonto oranının da üstünde olduğunu kaydetti.

SAHOL için Yeni Hedef Fiyat Umut Verdi! Beklentiler ArttıKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

16 Kasım 13.30 itibarıyla SAHOL yüzde 3,2 artışla 59,6 TL’den işlem görüyor. BIST 100 endeksi yüzde 1,2 yükselirken SAHOL için verilen hedef fiyat SAHOL’de alımları hızlandırdı. Hissede haftalık yüzde 2, yıllık yüzde 4,7 ve yıllık yüzde 68 oranında artış gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın