Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse için En Yüksek Hedef 1413 TL! Potansiyel Ne Kadar?

Türk Traktör hisseleri için yapılan analizde 8 analist arasından en yüksek hedef fiyat 1413 TL olarak belirlendi. Hissede hangi seviyeler önemli? İşte detaylar;
Bu Hisse için En Yüksek Hedef 1413 TL! Potansiyel Ne Kadar?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yukarı yönlü beklentilerin devam ettiği süreçte hangi hisselerin pozitif ayrışacağı merak ediliyor. 2024’ün ilk haftalarında yatay hareket eden borsanın seçim sürecinin ardından belirsizliklerin sona ermesiyle yukarı yönlü hareket edeceği düşünülüyor.

Investing yazarlarından Günay Caymaz, 24 Ocak tarihinde Türk Traktör (TTRAK) için yaptığı analizde şirket paylarının genel durumunu değerlendirdi.

Bu Hisse için En Yüksek Hedef 1413 TL! Potansiyel Ne Kadar?Kaynak: Paratic Piyasalar

Analizde Türk Traktör’ün 2023’ün ikinci yarısında uzun vadeli yükseliş trendi içinde momentumunu artırdığı ve 1057 TL’ye kadar çıkarak zirve seviyesine ulaştığı belirtildi. Hissenin zirve noktasından gelen satışlarla Eylül ayından bu yana düzeltme hareketine devam ettiği, Aralık sonu itibarıyla ise ivmenin yavaşladığı aktarıldı.

TTRAK’ın 660 TL bölgesinde destek bulmaya başladıktan sonra daha çok yatay hareket ederken henüz trendi tersine çevirecek hacimli bir alım göremediği paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Güncel görünümde TTRAK için en yakın destek fiyatının 708 TL seviyeleri olduğu ifade edildi ve 740 TL üzerindeki bir sonraki fiyat hedeflerinin ise Fibonacci seviyelerine göre 790 – 870 – 930 TL olarak takip edileceği kaydedildi. Günay Caymaz, hissenin ivme kazanabilmesi için 740 TL üzerinde net bir günlük kapanış gerçekleştirmesi gerektiğini kaydetti.

Bu Hisse için En Yüksek Hedef 1413 TL! Potansiyel Ne Kadar?Kaynak: InvestingPro

InvestingPro verilerine bakıldığında hissenin adil değerinin 890 TL olduğu görülüyor ve bu rakam hissenin mevcut durumda yüzde 24 oranında iskontolu hareket ettiğini gösteriyor. TTRAK hisseleri için 8 analistten en yükseği 1413 olarak öne çıkarken ortalama fiyat ise 913 TL seviyesinde bulunuyor.

ProTips üzerinden yapılan analizde ise şirketin bilançosunda nakit miktarının borcun üzerinde olduğu, temettüsünü üst üste 4 yıl yükselttiği ve net karının 2024’te büyümesinin beklendiği belirtiliyor. Ayrıca hissede düşük-fiyat kazanç oranına ve son bir yılda yüksek getiri sağladığına dikkat çekiliyor.

Türk Traktör Şirket Lideri Aykut Özüner, 23 Ocak’ta şirketin hedefleri hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın