Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Traktör’den 70. Yıl Şovu! O Endekse Dahil Oldu

Türk Traktör, 70. yılını sürdürülebilirlik alanında elde ettiği önemli bir başarı ile taçlandırarak FTSE4Good endeksine dahil oldu. İşte detaylar;
Türk Traktör’den 70. Yıl Şovu! O Endekse Dahil Oldu
HABER GİRİŞ

Türk Traktör, sürdürülebilirlik alanındaki öncü rolüyle kuruluşunun 70’inci yılında önemli bir başarıya imza attı. Sektöründe liderliğini sürdüren şirket; küresel endeks ve veri sağlayıcısı FTSE Russell tarafından güçlü çevresel, sosyal ve yönetişim performansı gösteren şirketlerin ölçümlendiği FTSE4Good Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi’ne girdiğini duyurdu.

Türk Traktör Şirket Lideri Aykut Özüner, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özüner açıklamasında; sürdürülebilirliğin, iklim krizi ve tarım sektörünün önemli bir yapı taşı olduğunu vurguladı.

Dünya kaynaklarını verimli kullanmanın, biyoçeşitliliği ve ekosistem dengesini korumanın herkesin sorumluluğu olduğuna dikkat çekti.

Sektör lideri olarak, faaliyet gösterdiği her alanda sürdürülebilirlik odaklı bir etki yaratmayı ve kısa, orta, uzun vadeli hedefleriyle aktif bir rol oynamayı amaçladıklarını söyleyen Özüner, şöyle devam etti;

“Sürdürülebilirlik, iklim krizinin etkileriyle birlikte Türkiye ekonomisinin en önemli yapı taşlarından tarım sektörü açısından da oldukça kritik bir noktada. Dünyamızın sınırlı kaynaklarını verimli kullanmak, biyoçeşitlilik ve ekosistem dengesini korumak için hepimize sorumluluk düşüyor.”

GCM Yatırım Banner

Türk Traktör Hissesi Yükselişe Geçti

Türk Traktör’ün “Geleceğe Etki” stratejisi çerçevesinde, tüm değer zincirinde sorumlu üretim prensibine bağlı kalarak geleceği şekillendirmeyi hedeflediğini bildirdi.

70’inci yılını FTSE4Good Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi’nde yer alarak kutlayan şirket, bu başarının sürdürülebilirlik konusunda doğru bir yolda olduklarının önemli bir göstergesi olarak nitelendirdi.

Türk Traktör Paratic Piyasalar Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada TTRAK koduyla işlem gören şirket hissesinin yatırımcıya yıllık getirisi yaklaşık yüzde 158,94 oldu. Aylık yüzde 6,51 yükselen hisse bugün TSİ 11.53 itibarıyla yüzde 1,34 artışla 720 liraya ulaştı.

Yıl içerisinde en yüksek 1 bin 57,50 lirayı gören hisse, en düşük ise 256,37 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.