Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 86 TL’ye Yükselecek! 2 Şirket için Yeni Hedef Fiyat

Deniz Yatırım, 18 Aralık tarihinde paylaştığı raporunda Vestel Elektronik ve Vestel Beyaz Eşya için hedef fiyatını açıkladı. Hangi tavsiye veriliyor? İşte detaylar;
Bu Hisse 86 TL’ye Yükselecek! 2 Şirket için Yeni Hedef Fiyat
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, son dönemde beklentilerin aksine hareket ederek negatif hareketliliklerin ön planda olduğu bir görünümle ortaya çıkıyor. Endeks, 18 Aralık’ta kapanışını yüzde 2,5 düşüşle 7790 puandan gerçekleşti.

Uzmanlar düşüşlerin gerçekleştiği bu süreçte hisse seçimi konusunda titiz davranılması gerektiğini ve özellikle sosyal medya üzerinden paylaşılan bilgilere göre hisse seçilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Aracı kurumlar da yatırımcılar için artış beklediği, potansiyeli yüksek hisselerle ilgili raporlarını paylaşıyor. Deniz Yatırım, 18 Aralık tarihinde Vestel Elektronik (VESTL) ve Vestel Beyaz Eşya (VESBE) için hedef fiyatlarını güncelledi.

VESTL için hedef fiyat 86 TL’ye çıktı ve tavsiye “al” olarak korundu. VESBE için tavsiye 24,30 TL hedef fiyat ile “al” olarak başlatıldı ve hissenin araştırma kapsamına dahil edileceği belirtildi.

Bu Hisse 86 TL’ye Yükselecek! 2 Şirket için Yeni Hedef FiyatKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

18 Aralık’ta endeksin sert bir düşüş gerçekleştirdiği günde VESBE kapanışını yüzde 2,7 düşüşle 14,8 TL’den yaptı. Yıllık en düşük 9,5 TL, en yüksek 19,5 TL’yi gören hissede aylık yüzde 13,5 düşüş görüldü. Yıllık kazanç ise yüzde 13,3 ile sınırlı kaldı.

VESTL ise kapanışını yüzde 6,4 düşüşe ile endekse göre daha negatif bir hareketle günü 48 TL’den tamamladı. Yıllık en düşük 37,2, en yüksek 81,1 TL’yi gören VESTL’de aylık yüzde 19,4, yıllık ise yüzde 33 değer kaybı görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.