Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 683 TL’ye Çıkacak! 3 Şirket için Hedef Fiyat Geldi

JPMorgan, Borsa İstanbul’da işlem gören Coca Cola İçecek, Anadolu Efes ve Ülker Bisküvi için hedef fiyatlarını ve görüşlerini revize etti. İşte detaylar;
Bu Hisse 683 TL’ye Çıkacak! 3 Şirket için Hedef Fiyat Geldi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da son dönemde oldukça volatil hareketler dikkat çekiyor. BIST 100 endeksi haftalardır 8000 puanda tutunmak için mücadele verirken 13 Aralık’ta sert satışlarla endeksin 7529 puana kadar düşmesi yatırımcıları oldukça korkuttu.

14-15 Aralık tarihlerinde tekrar toparlanmayı başaran endeks, uzmanların beklediği yukarı yönlü hareket beklentisi doğrultusunda kısıtlı da olsa artış göstermeyi başardı. Yine de halka arzların gösterdiği zayıf performans, özellikle borsaya yeni katılan yatırımcıların soru işaretlerinin artmasına neden oluyor.

Borsa İstanbul, 8562 puan olan rekor seviyesinden hala uzakta seyrederken bazı hisseler için önemli gelişmeler paylaşılıyor. Yatırımcılar hem düşüşlerin hem de yükselişlerin öne çıktığı süreçte doğru hisseleri seçebilmek adına aracı kurumların ve bankaların paylaştığı şirket raporlarını yakından inceliyor.

3 Şirket için Hedef Fiyat Arttı

New York merkezli yatırım bankası JPMorgan, 15 Aralık tarihinde Borsa İstanbul’da işlem gören Coca Cola İçecek (CCOLA), Anadolu Efes (AEFES) ve Ülker Bisküvi (ULKER) için hedef fiyatını yukarı yönlü güncelledi. Açıklanan bu pozitif raporlar, borsada seçici de olsa bazı şirketler için hala büyük potansiyel olduğunu gösteriyor.

Bu Hisse 683 TL’ye Çıkacak! 3 Şirket için Hedef Fiyat GeldiKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

CCOLA için hedef fiyat 260 TL’den 683 TL’ye yükseldi. Tavsiye “nötr”den “ağırlığını arttır”a revize edildi.

İş Yatırım’ın CCOLA için hedef fiyatı 513 TL seviyesinde. Hissede yüzde 15 potansiyele işaret ediliyor.

CCOLA, 15 Aralık saat 16.55 itibarıyla yüzde 5,5 artışla 470 TL’den işlem görüyor. Yıllık kazancını yüzde 153’e çıkaran hisse, yıllık en düşük 166 TL, en yüksek 487 TL seviyelerini gördü.

AEFES için hedef fiyat 90,1 TL’den 178 TL’ye çıktı. Tavsiye “ağırlığını arttır” olarak korundu.

İş Yatırım’ın AEFES için belirlediği hedef fiyat 160 TL. Hisse için yüzde 38 potansiyel beklentisi var.

AEFES, yüzde 2 artışla 118,6 TL’den işlem görüyor. Aylık ve yıllık kazancını sınırlı tutan hisse, yıllık en düşük 44,8 TL, en yüksek 122,2 TL’ye ulaştı.

JPMorgan, ULKER için hedef fiyatını 38 TL’den 110 TL’ye yükseltti ve tavsiyesini “ağırlığını arttır” şeklinde korudu.

İş Yatırım’ın ULKER için belirlediği hedef fiyat yüzde 32 potansiyelle 104 TL.

ULKER, yüzde 1,5 artışla 80,2 TL’den işlem görüyor. Haftalık ve aylık bazda negatifi gösteren hisse yıllık bazda yüzde 100 arttı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın