Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 215 TL’ye Çıkabilir! İskontolu Şirkete Yeni Rapor

İş Yatırım, Anadolu Efes için hazırladığı raporda yeni hedef fiyatını açıkladı. Şirketin yüzde 59 oranında iskontolu olduğu belirtildi ve şirketin faaliyetlerine dikkat çekildi.
Bu Hisse 215 TL’ye Çıkabilir! İskontolu Şirkete Yeni Rapor
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yukarı yönlü hareketler devam ederken aracı kurumlardan öncü şirketler için yeni hedef fiyatlar açıklanmaya devam ediyor. İş Yatırım, Anadolu Efes (AEFES) için hedef fiyatını güncelledi.

Yapılan açıklamada AEFES hisseleri için hedef fiyat 215 TL’ye çıkarıldı ve “al” tavsiyesi korundu. Solo bira grubunun uluslararası benzerlerine kıyasla yüzde 59 iskontolu işlem gördüğü kaydedildi. Bira grubu için marj baskılarının ve Ruble’deki devalüasyonun başlıca riskler olarak öne çıktığı vurgulandı.

Anadolu Efes bira grubunun 2023’te yüzde 5 hacim büyümesi kaydettiğinin altı çizilirken şirketin bira grubu için 2024 yılında Türkiye hacimlerinin yatay seyretmesini beklediği belirtildi. Ayrıca bira grubu marjları için çok güçlü geçen 2 yılın ardından, şirketin aşağı yönlü riskle birlikte yaklaşık 200 baz puan FAVÖK marjı daralması ve konsolide FAVÖK marjının 100 baz puan düşmesini beklediği aktarıldı.

İş Yatırım, şirketin Avrupa Birliği InBev’in Rusya ve Ukrayna operasyonlarındaki payını satın almak için yapacağı nakit akışına dayalı ödemelerin süresinin açıklanmadığına dikkat çekse de bu anlaşmaların Anadolu Efes için olumlu olarak değerlendirildiğini ifade etti.

İskontolu Bu Hisse 215 TL’ye Çıkabilir! Rapor GeldiKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 137,5 TL seviyesinden tamamlayan AEFES, son günlerde yükselişleriyle öne çıkan hisseler arasında yer alıyor. 10 Ocak’ta 123,4 TL düzeyinde olan hisse, 7 Şubat saat 13.40 itibarıyla yüzde 0,3 artışla 155,8 TL’den işlem görüyor. Son verilerle birlikte AEFES haftalık yüzde 10,6, aylık yüzde 18,5 ve yıllık yüzde 220 oranında yükseldi.

İş Yatırım, gün içinde paylaştığı diğer raporunda Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS) için hedef fiyatını 496 TL’ye yükseltmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın