Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Yatırım’dan Bu Hisse için Zirve Tahmin! Hedef Fiyat Güncellendi

Aracı kurum İş Yatırım, toptan ve perakende ticaret şirketinin hissesinde hedef fiyatı güncelledi. Kurum bu hisse için gözünü zirveye çevirdi. Detaylar haberde...
İş Yatırım’dan Bu Hisse için Zirve Tahmin! Hedef Fiyat Güncellendi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

BIST 100 endeksinde rekor üstüne rekor kırılırken, yatırımcılar aracı kurumların hisse önerilerini ve hisseler için hedef fiyat raporlarını yakından takip ediyor. Bu kurumlardan biri olan İş Yatırım ise toptan ve perakende ticaret şirketi Bim Birleşik Mağazalar A.Ş’nin BIMAS hisseleri için yeni hedef fiyatı açıkladı.

İş Yatırım’ın bugün paylaştığı şirket raporunda BIMAS’ın hedef fiyatında değişikliğe gidildiği vurgulandı.

Söz konusu raporda şirketin üçüncü çeyreğinden itibaren en iyi faaliyet karlılığına sahip perakende şirketi olarak ön plana çıktığı not edildi.

Dayanıklı finansal yapısı ile güven verdiği, sürdürülebilir büyüme ve karlılık temasını korumaya devam ettiği aktarıldı.

Makro varsayımlarındaki güncellemelerin ardından BIMAS için 12 aylık hedef fiyatın 496,5 TL’ye yükseltildiği bildirildi. Önceki 12 aylık hedef fiyat 408 TL olarak kayda geçmişti.

GCM Yatırım Banner

Güncel hedef değerin yüzde 31 yukarı potansiyele işaret ettiğinden, hisse için AL tavsiyesinin korunduğu not edildi. Hissenin cazip çarpanlarla işlem gördüğü, en çok önerilenler listesinde yer almaya devam ettiği bildirildi.

Ayrıca şirketin mağaza büyümesinin enflasyon üzerinde seyrettiği ve projeksiyon dönemi boyunca mağaza açılış netinin 700 mağazanın altına düşmemesinin beklendiği aktarıldı.

BIMAS hisseleri bugün açılışı 384 TL’den yaptı. Hisseler aylık bazda yüzde 23,19, yıllık bazda ise yüzde 204,67 kazandırdı. Haftalık bazda ise yüzde 2’ye yakın yükseldi. Hisseler yazım sırasında 379 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.