Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BTM’de 2023 Yılındaki İkinci Çağrı Dönemi Başladı

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi tarafından yeni başvuru döneminin başladığı duyuruldu. Başvuruların 31 Temmuz’da sona ereceği bildirildi. İşte detaylar;
BTM’de 2023 Yılındaki İkinci Çağrı Dönemi Başladı
HABER GİRİŞ

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından 6 yıl önce girişimciliğin desteklenmesi amacıyla kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM) 2023’deki ikinci çağrı dönemi başladı. BTM’nin yaptığı resmi açıklamaya göre son başvuru tarihinin 31 Temmuz 2023 olduğu bildirildi.

Girişimcilerin başvurularını, 31 Temmuz’a kadar BTM’nin web adresi üzerinden yapabileceğine işaret edildi.

Anadolu Ajansı (AA) haberinde yenilikçi bir iş fikri bulunan ve konu hakkında ürün veya çıktılarına sahip olan girişimcilerin ön kuluçka programına söz konusu tarihe kadar dahil olabileceği kaydedildi.

Ayrıca şirket sahibi ve satış yapmış girişimcilerin kuluçka programına, ikinci veya üçüncü tur yatırım arayışında olan girişimcilerinse post kuluçka programına 31 Temmuz’a kadar başvurabileceğini bildirdi.

Fikir Aşamasındaki Girişimciler Yıl Boyunca Başvuru Yapabilecek

Girişimciler arasında fikir aşamasında olanlara yönelik oluşturulan BTM Kampın ise yıl boyunca başvuruları kabul etmeye devam edeceği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

BTM’de sunulacak olan tamamen ücretsiz hizmetler ise eğitim, seminer, birebir danışmanlık, ortak çalışma alanları, uyku odası, oyun odası, ücretsiz çay, kahve, çorba, özel toplantı odaları, ses yalıtımlı toplantı kabinleri gibi birçok nitelikli hizmet olarak sıralandı.

Startup merkezinin dünyada ilk defa bir ticaret odası tarafından kurulduğuna işaret edilen haberde, 7 gün 24 saat açık olan BTM’nin girişimcilere ayrıca yatırımcı eşleştirme ve mentorluk gibi destekler de vereceği bildirildi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.