Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Britanya’da Büyük Olay: Kral Charles’a Yumurta Şoku

York’ta üst düzey isimlerle el sıkışan Kral Charles ve Kraliçe Camilla oldukça sert bir protesto ile karşılaştı. Protestocunun sloganı dikkat çekti.
Britanya’da Büyük Olay: Kral Charles’a Yumurta Şoku
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Britanya’da Kraliçe 2.Elizabeth’in ölümünün ardından tahta geçen Kral Charles, ülkenin pek alışık olmadığı bir olaya tanıklık etti. York’un ana caddesinde Kral Charles’i izleyen kalabalığın içinden genç bir erkek, önlerinden geçen ve kalabalığı selamlayan Kral Charles ve Kraliçe Camilla’ya yumurta fırlattı. Kral ve Kraliçe neye uğradığını şaşırdı.

Protestocu genç, “Bu ülke köleciliğin kanlarıyla inşa edildi” diyerek bağırdı. Alanda bulunan polis memurları gencin üzerine atlayarak yüzüstü yatırdılar ve ters kelepçe taktılar.

İngiliz basını yerdeki yumurta kabuklarının görüntülerini paylaştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Kaynak: Dailymail

GCM Yatırım Banner

Kalabalığın içinden bazı insanlar protestocuya “Utan” diye bağırdı ve Charles’a “Çok yaşa kral” şeklinde tezahürat yaptı.

Polisler tarafından bacaklarından bağlanıp havaya kaldırılan adeta paket gibi gözaltına alınan genç, protestosuna devam ederek slogan atmaya devam etti.

Kraliçe 2.Elizabeth’in ölümünden monarşiye bağlı olan bazı ülkelerde cumhuriyet tartışmaları ortaya çıkmıştı. Avustralya,Antigua,Barbuda ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde referandum konuşulmaya başlanmıştı.

İngiltere’de durumlar iyiye gitmiyor. Liz Truss’un istifası, ekonomik problemler, yüksek faturalar ve yaşamak maliyetleri gibi konular dünyanın en büyük güçlerinden biri olan İngiltere için büyük bir sorun haline gelmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.