Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsanın Enerji Şirketi Milyon Dolarlık İmzayla Gündem Oldu!

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde büyük çaplı panel satışı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Borsanın Enerji Şirketi Milyon Dolarlık İmzayla Gündem Oldu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Büyük çaplı üretim kapasitesiyle Türkiye’nin önde gelen güneş paneli üretim şirketlerinden biri olan CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş ilişkisi hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da CWENE koduyla işlem gören şirketin bildiriminde büyük çaplı yurt içi satış işleminin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, yurt içinde yerleşik müşteri ile şirketin üretmiş olduğu güneş paneli ürünü için 1 milyon 528 bin 409,75 dolar tutarında ürün satışı konusunda anlaşma sağlandığı bilgisi verildi.

Satışa istinaden yaklaşık yüzde 30 oranındaki avans ödemesinin bugün şirkete yapılmış olduğu ve söz konusu ürünlerin teslimatının 2024 yılının üçüncü çeyreği içerisinde tamamlanmasının planlandığı ifade edildi.

Açıklamanın devamında, iş ilişkisinin 2023 yılı hasılatına olumlu etki edeceğinden bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu 6 Mayıs 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Yıl genelinde toplam 378.713.603 TL net kar açıklayan şirketin net karının, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 71 oranında azaldığı bildirilmişti.

CWENE Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,82 değer kaybıyla 10.364,56 puandan tamamlarken, CWENE hisseleri endeksle paralel yönde hareket etti ve düşüş yaşadı.

Yıllık zirvesi 375 TL olan şirketin hisseleri, günü yüzde 1,4‘lük düşüşle 225,1 TL seviyesinde tamamladı.

CWENE Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

CW Enerji hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 36,8 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.