Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Tekstil Şirketinden Temettü Ödemesi Açıklaması

Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden bağlı ortaklığının temettü ödemesi hakkında açıklamada bulundu.
Borsadaki Tekstil Şirketinden Temettü Ödemesi Açıklaması
HABER GİRİŞ

Tekstil sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağlı ortaklığının nakit temettü ödemesi hakkında açıklamada bulundu.

Sun tekstil tarafından yapılan açıklamada, Ekoten Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (“Ekoten”) 2022 yılı net dönem karından gerek kanun gerekse ana sözleşme gereğince ayrılması gereken tutarlar düşüldükten sonra 147.593.889,29 TL’lik (brüt) dağıtılabilir nitelikli tutarın kaldığı belirtildi.

147.593.889,29 TL tutarın dağıtımından Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, Ekoten Tekstil şirketinde sahip olduğu yüzde 96,55 sermaye payına isabet eden tutarın 142.500.441,18 TL olduğu ve temettü tahsilatının gerçekleştiği açıklandı.

Şirketin borsada işlem gören hisselerine göz attığımızda (SUNTK) yatırımcıya aylık bazda yüzde 1,36, yıllık bazda yüzde 16,7 haftalık bazda yüzde 0,5 kaybettirdi.

Hisseler yazım sırasında 16 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.