Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Çimento Şirketlerine Büyük Şok! Soruşturma Açıldı

Rekabet Kurulu, resmi web sitesi üzerinden Hatay ve Malatya’da faaliyet gösteren bazı şirketlere soruşturma açıldığını duyurdu. Bazı şirketler dikkat çekti. İşte detaylar;
Borsadaki Çimento Şirketlerine Büyük Şok! Soruşturma Açıldı
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurulu, 7 Kasım tarihinde aralarında herkesin yakından tanıdığı ve Borsa İstanbul’da işlem gören bazı şirketlerin de yer aldığı teşebbüslere soruşturma açıldığını duyurdu. Kurul, söz konusu şirketlerinin bölge/müşteri paylaşımı yapıp yapmadığını tespit etmeyi amaçlıyor.

Açıklamada, Hatay ve Malatya illerinde çimento ve hazır beton üretimi ile satışı alanında faaliyet gösteren teşebbüslerin, birlikte fiyat belirlemek ve bölge/müşteri paylaşımı yapmak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. Maddesinin ihlal edip etmediklerinin tespitinin amaçlandığı aktarıldı.

Şirketler arasında en çok dikkat çekenler Borsa İstanbul’da işlem gören Oyak Çimento Fabrikaları (OYAKC) ve Çimbeton Hazırbeton ve Prefabrik Yapı Elemanları Sanayi ve Ticaret (CMBTN) oldu.

Hatay ilinde OYAKC, Çimko Çimento, Ceyhan Hazır Beton, M.M Tiftik Kardeşler, Ekintaş İnşaat, Kadir Soylu Beton Demir, KÇS Kahramanmaraş Çimento Beton, Filitoğlu İnşaat şirketleri için soruşturma açıldı.

Malatya’da faaliyet gösteren ve soruşturma açılan şirketler ise Acemoğulları Beton Kum, Betontek Yapı Elemanları, Çınarlar Beton, CMBTN, Çimya Çimento, Erva Hazır Beton, Kavuksan İnşaat, Mabetaş Malatya Beton Yapı ve Recydia Atık Yönetimi olarak sıralandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın