Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa Yatırımcısına Kazandıran 3 Adet Başarılı Fon

Son dönemin en başarılı hisse senedi fonlarına bakıldığında ilk sıralarda EC2, IIH ve ADP yer alıyor. Bu fonlarda en çok ağırlığa sahip olan şirketler hangileri? İşte detaylar;
Borsa Yatırımcısına Kazandıran 3 Adet Başarılı Fon
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yatırımcılar, doğru hisse senedini seçmek için aracı kurumların ve bankaların paylaştığı raporları yakından takip ediyor. Yukarı yönlü beklentilerin devam ettiği borsada bazı fonlar yüksek getiri oranlarıyla dikkat çekiyor.

Hisse senedi fonları arasında yatırımcıların en çok önemsediği kriterlerden biri de uzun dönemde sağladığı kazanç olarak karşımıza çıkıyor.

En başarılı 3 hisse senedi yoğun fonuna bakıldığında portföylerde ağırlığı artan ve en çok tercih edilen 3 fon kurucusunun Global MD Portföy Yönetimi olduğu EC2, kurucusunun İstanbul Portföy Yönetimi olduğu IHH ve kurucusunun Ak Portföy Yönetimi olduğu ADP olarak karşımıza çıkıyor.

Ağırlığı En Yüksek Şirketler

EC2 fonunda ağırlığı en fazla artan hisse Akfen GYO (AKFGY) olarak karşımıza çıkıyor. AKFGY, önceki dönemde yüzde 4,7 oranla yer kaplarken mevcut dönemde yüzde 10,3 ağırlığa sahip. Ağırlığı en çok artan diğer hisseler ise Info Yatırım (INFO) ve Mlp Sağlık (MPARK) olarak karşımıza çıkıyor.

Fonda ağırlığı en yüksek 3 hisse: AKFGY (yüzde 10,3), İş Bankası (ISCTR yüzde 10,08) ve Yapı Kredi Bankası (YKBNK yüzde 9,54)

GCM Yatırım Banner

En başarılı ikinci fon olan IIH’de ağırlığı en çok artan hisse ise yüzde 2,9 ile Türk Telekomünikasyon (TTKOM) oldu. Onu yüzde 3,2 ile Tofaş (TOASO) ve yüzde 6,1 ile Koç Holding (KCHOL) izliyor.

IIH’de ağırlığı en yüksek 3 hisse: Mavi Giyim (MAVI yüzde 10,43), KCHOL (yüzde 6,11), Turkcell (yüzde 6,06)

Bankacılık sektörü odaklı fon olan ADP’de ağırlığı en çok artan şirket yüzde 12,9 ile Garanti Bankası (GARAN) oldu. Onu yüzde 24,9 ile ISCTR ve yüzde 22,8 ile Yapı Kredi Bankası (YKBNK) izledi.

ADP’de ağırlığı en yüksek 3 hisse: Akbank (AKBNK yüzde 30,08), ISCTR (yüzde 24,93), YKBNK (yüzde 22,85)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın