Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa Yatırımcıları için Kamu Spotu! SPK Detayları Paylaştı

Sermaye Piyasası Kurulu, kamu spotu paylaşarak borsa yatırımcılarının finansal okuryazarlığını artırmayı amaçladığını açıkladı. İşte detaylar;
Borsa Yatırımcıları için Kamu Spotu! SPK Detayları Paylaştı
HABER GİRİŞ

Türkiye’de finansal okuryazarlık kapsamında yatırımcıları korumak amacıyla yeni adımlar atılmaya devam ediliyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 24 Mayıs’ta kamu spotuna ilişkin duyurusunu paylaştı.

Kurulun borsada yatırımlarını değerlendiren vatandaşların finansal okur yazarlık bilincini artırmak için kamu spotu hazırladığı belirtildi. Kamu spotunun 2008 yılında yaşanan küresel krizden bu yana finansal bilginin edinilmesinde doğru kanalların kullanılmasının ne kadar önemli olduğunu göstermek amacıyla hayata geçirildiği ifade edildi.

Finansal teknolojideki hızlı değişim ve dönüşümün, yeni finansal entrümanların dolaşıma katılması dolayısıyla çok fazla alternatif aracın geliştiği Türkiye’de, ponzi sistemi gibi hususların da finansal bilginin ve bu konuda alınması gereken tedbirlerin önemini artırdığı kaydedildi.

Kurul, hazırlanan kamu spotunda “Tüyo, duyum ve söylenti ile yatırım yapanlar kaybetmeye mahkumdur. Bilgiye ve araştırmaya dayalı bilinçli yatarımlar ancak tasarruf sahiplerine kazandıracaktır” mesajını vermek istediğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.