Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa Tarihinin En Büyük Halka Arzı İşlemlere Başladı

Talep toplama süreci borsa tarihinin en büyük halka arzı olan TAB Gıda, bugün itibarıyla işlem görmeye başladı. Detaylar haberde…
Borsa Tarihinin En Büyük Halka Arzı İşlemlere Başladı
HABER GİRİŞ

Borsada son aylarda halka arza yönelik büyük bir yatırımcı ilgisi söz konusu. Bu durum artan talep ile kendisini kanıtlıyor. Geçen hafta halka arz edilen TAB Gıda, ilginin ne derece yüksek olduğunu kanıtlıyor.

Borsa tarihinin en büyük arzı olarak TAB Gıda (TABGD), bugün itibarıyla Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı. Borsa İstanbul tarafından bugün sabah saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) gönderilen bildirimde, “TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., TABGD.E işlem koduyla 26/10/2023 tarihinden itibaren bugün Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacaktır.” ifadelerine yer verildi.

TAB Gıda’nın geçen hafta gerçekleşen halka arzında 130 TL sabit fiyattan satılan 52.500.000 TL nominal değerli paylara göre büyüklük 6,8 milyar TL’ye ulaştı. TABGD bu rakamlar ile borsadaki halka arz tarihinde yeni bir rekor kırmış oldu.

Halka arza katılımcılar tarafından ilgi büyük olurken, toplamda 4.943.543 yatırımcıya dağıtım yapıldı. Böylece katılımcı bazında da rekor kırılmış oldu. Daha önce yapılan duyuruya göre payları yüzde 80’i bireysel yatırımcılara ve grup çalışanlarına tahsis edilirken yüzde 20’si yurt içi kurumsal yatırımcılara dağıtıldı.

Talep toplama sürecinin tamamlanmasının ardından yapılan duyuruda, bireysel yatırımcılara dağıtılan pay adedinin 8-9 lot olarak gerçekleştiği belirtildi. TABGD işleme açılması ile an itibarıyla 143 TL seviyesinde tavan fiyattan işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.