Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa Tarihinin En Büyük Halka Arzı İşlemlere Başladı

Talep toplama süreci borsa tarihinin en büyük halka arzı olan TAB Gıda, bugün itibarıyla işlem görmeye başladı. Detaylar haberde…
Borsa Tarihinin En Büyük Halka Arzı İşlemlere Başladı
HABER GİRİŞ

Borsada son aylarda halka arza yönelik büyük bir yatırımcı ilgisi söz konusu. Bu durum artan talep ile kendisini kanıtlıyor. Geçen hafta halka arz edilen TAB Gıda, ilginin ne derece yüksek olduğunu kanıtlıyor.

Borsa tarihinin en büyük arzı olarak TAB Gıda (TABGD), bugün itibarıyla Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı. Borsa İstanbul tarafından bugün sabah saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) gönderilen bildirimde, “TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., TABGD.E işlem koduyla 26/10/2023 tarihinden itibaren bugün Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacaktır.” ifadelerine yer verildi.

TAB Gıda’nın geçen hafta gerçekleşen halka arzında 130 TL sabit fiyattan satılan 52.500.000 TL nominal değerli paylara göre büyüklük 6,8 milyar TL’ye ulaştı. TABGD bu rakamlar ile borsadaki halka arz tarihinde yeni bir rekor kırmış oldu.

Halka arza katılımcılar tarafından ilgi büyük olurken, toplamda 4.943.543 yatırımcıya dağıtım yapıldı. Böylece katılımcı bazında da rekor kırılmış oldu. Daha önce yapılan duyuruya göre payları yüzde 80’i bireysel yatırımcılara ve grup çalışanlarına tahsis edilirken yüzde 20’si yurt içi kurumsal yatırımcılara dağıtıldı.

Talep toplama sürecinin tamamlanmasının ardından yapılan duyuruda, bireysel yatırımcılara dağıtılan pay adedinin 8-9 lot olarak gerçekleştiği belirtildi. TABGD işleme açılması ile an itibarıyla 143 TL seviyesinde tavan fiyattan işlem görüyor.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.