Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA’nın Gözdesi Temettü Kararını Verdi

Petrokent Turizm A.Ş., temettü kararını Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyurdu. PKENT kodlu hisseler için alınan kâr dağıtım kararı haberde;
BofA’nın Gözdesi Temettü Kararını Verdi
HABER GİRİŞ

Petrokent Turizm A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı bildirimde kâr dağıtımı hakkında açıklama yaptı. Şirket açıklamasında, Petrokent Turizm’in geçen yılki faaliyet döneminde yazdığı kârın paylaşılmayacağı bildirildi.

Geçen yılki kârın Bolu Abant’ta yapılmakta olan 4 yıldızlı otelin finansında ve tatil köylerinin yenilenmesinde kullanılacağı açıklandı.

Açıklamada, “Ortaklara kâr ve temettü dağıtımıyla ilgili gündem maddesine geçildi. Yönetim Kurulu’nun kâr dağıtılmamasına ilişkin teklifi genel kurulun onayına sunuldu. Başka teklif gelmedi. 2023 yılı hesap dönem kârından geçmiş yıl zararlarının mahsup işleminin yapılması ve yatırımlarda kullanılması katılanların oy birliği ile kabul edildi” denildi.

Petrokent Turizm Hisse 10.07.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Petrokent Turizm’in temettü dağıtmama kararını açıkladığı günde PKENT kodlu hisseleri ekside kayda geçti.

ABD merkezli yatırım bankası Bank of America’nın (BofA) alımlarıyla adından söz ettiren PKENT, yazım anında yüzde 4’ün üzerinde ekside 264,5 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.