Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA’dan Altın Tahmini Geldi: Rekor Seviye O Tarihte!

Altın fiyatlarında geçen hafta başlayan hareketlenme yatırımcıların ilgilisini toplarken, BofA’dan altın için dikkat çeken beklenti raporu geldi.
BofA’dan Altın Tahmini Geldi: Rekor Seviye O Tarihte!
HABER GİRİŞ

Altın fiyatları bayram sonrası güçlü bir ayaklanma yaşarken, yükselişlerin devamının gelme ihtimali meraklılarınca yakından takip ediliyor. ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz tavrını beklerken soluklanan ve geçen hafta 2.368 dolar seviyesini görerek yeni bir yükseliş trendine geçiş yapan ons altın için beklentiler yüksek oldu.

ABD merkezli yatırım bankası Bank of America (BofA) analistleri, ons altın için gelecek dönem tahmininde bulundu. Analistlerin tahmininde 12 ila 18 ay içerisinde ons başına 3 bin dolar seviyelerinin görülebileceği tahmini paylaşıldı.

3 bin dolar hedefinde ise bireysel talebin önemli bir etken olduğu, altın yatırımcısının pozisyonuna göre rallinin süreceği çıkarımı yapıldı.

Ayrıca altında yükseliş trendinin FED’in faiz indirimi haberine göre geleceği ve fiziksel altında daha yoğun işlem hacimlerinin görülebileceği tahminleri yer aldı.

Jeopolitik risk gündeminde altın rezervlerine daha çok yoğunlaşan merkez bankalarının taleplerinin de yükseliş trendi için kilit rol oynadığı notu düşülen raporda şu ifadelere yer verildi:

GCM Yatırım Banner

“Devam eden merkez bankası alımları da önemli ve USD’nin döviz portföylerindeki payını azaltmaya yönelik bir baskı muhtemelen daha fazla merkez bankası altın alımını tetikleyecektir. Bu değişim, altının uzun vadeli bir değer deposu, enflasyona karşı koruma ve etkili portföy çeşitlendiricisi olma statüsünden kaynaklanıyor.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın