Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA, PayPal’ın Stablecoin Girişiminin Geleceğini Tahmin Etti

Bank of America, ödeme sistemi PayPal’ın stablecoin çıkarmasını değerlendirdi. Banka yakın vadede bunun benimsenmesini beklemiyor.
BofA, PayPal’ın Stablecoin Girişiminin Geleceğini Tahmin Etti
HABER GİRİŞ

Bank of America (BofA) PayPal’ın stablecoin’i PayPal USD’nin (PYUSD) piyasaya sürülmesini değerlendirdi. Banka araştırma raporunda, stablecoin’in ödeme verimliliklerini artıracağını ve müşteri deneyimini iyileştireceğini, ancak kripto para biriminin benimsenmesinin yakın vadede önemli olmayacağını söyledi.

Analistler Alkesh Shah ve Andrew Moss, “Uzun vadede, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) ve getiri sağlayan stablecoin’ler arasındaki rekabet arttıkça PYUSD’nin ek benimseme rüzgarları yaşamasını bekliyoruz” notunu düştü. Stablecoin’ler, değeri ABD doları gibi başka bir varlığa sabitlenmiş bir tür kripto para birimi olarak tanımlanıyor.

Analistler, yatırımcıların Tether ve USD COin gibi getiri sağlamayan stablecoin’leri tutmakta sorun yaşayabileceğini ancak getiri getiren stablecoin’lerin muhtemelen giderek daha fazla kullanılabileceğini ve daha cazip hale gelebileceğini söyledi.

Ödeme devi bu haftanın başlarında, kendi dolara sabitlenmiş stablecoin’i PayPal USD ile kripto pazarına girdiğini söyledi. Ethereum tabanlı token, önce PayPal’da, ardından Venmo’da satışa sunulacak ve istenildiği zaman dolar ile takas edilebilecek.

Yeni stablecoin duyurusu sonrası sahte tokenler ortaya çıktı ve yatırımcılar dolandırıcıların hedefi oldu. Raporda, yatırımcılarınn en büyük ticaret platformlarında güvenli ve erişilebilir olarak algılandıkları sürece hangi stablecoin’leri tuttuklarına muhtemelen kayıtsız kaldıkları belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Bank of America, PYUSD’nin lansmanının hızlandırılmış düzenleyici netliğe yol açmasını beklemediğini, çünkü istikrarlı paranın ihracının geleneksel piyasalar için sistemik riski değiştirmediğini söyledi.

Buna rağmen banka dışı kuruluşların istikrarlı para ihracından men edilmesi halinde düzenleyici engellerle karşılaşabileceği uyarısında bulundu. Raporda, PYUSD muhtemelen şimdiye kadar büyük ölçüde kullanılmayan farklı bir pazarı hedef alacağına dikkat çekildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.