Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PayPal’ın Stablecoin Duyurusu Sonrası Sahte Tokenler Ortaya Çıktı

PayPal tarafından dün gerçekleştirilen stablecoin duyurusu sonrası, dolandırıcılar yatırımcıları sahte tokenler ile hedef alıyor.
PayPal’ın Stablecoin Duyurusu Sonrası Sahte Tokenler Ortaya Çıktı
HABER GİRİŞ

PayPal’ın yeni stablecoin’inin (PYUSD) piyasaya sürülmesinden bu yana, dolandırıcılar şimdiden kendi sahte tokenlerini geliştirerek para kazanmaya çalışıyor. Merkezi olmayan borsa tarayıcısı DEX Screener’ın verilerine göre, duyurudan bu yana saatler içinde “PYUSD” kısaltmasını taşıyan yaklaşık 30 yeni token çifti ortaya çıktı.

Benzer tokenler, BNB Chain, Ethereum gibi çeşitli zincirler üzerinde işleme sunuluyor. Gerçek PayPal USD jetonunun Kasım 2022’de oluşturuldu ve yatırımcıların bunu sözleşme adresinden doğrulaması gerekiyor.

Kullanıcılar, PayPal ve desteklenen harici dijital cüzdanlar arasında PYUSD aktarabilir, mal ve hizmetler için ödeme yapmak için belirteçleri kullanabilir veya platformda desteklenen herhangi bir kripto para birimini PYUSD ile takas edebilir.

PayPal, PayPal USD’nin yalnızca doğrulanmış PayPal ile diğer uyumlu cüzdanlar arasında gönderilebileceğini açıklamıştı. Bu, UniSwap’te veya başka herhangi bir merkezi olmayan borsada aynı kodla listelenen belirteçlerden herhangi birinin gerçek olma olasılığını son derece düşük kılıyor.

Ethereum zincirinde basılan en büyük sahte PYUSD belirteci, PayPal’ın stablecoin’ini piyasaya sürdüğünü açıklamasından birkaç dakika sonra başlangıcından bu yana 2,6 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı.

GCM Yatırım Banner

Token ilk sekiz saatte yüzde 30.000’den fazla artmasına rağmen kısa sürede yüzde 60’ın üzerinde düşüş gördü. Yatırımcılar, akıllı sözleşmeleri kendileri denetleyemedikçe, varlıklarını satmaya çalışana kadar genellikle tokenin sahte olduğunu anlayamıyor.

Bununla birlikte, bazı geliştiriciler, ihraç edildikten saatler sonra sahte tokenlerden tüm likiditeyi çekebilir. Bu da fiyatların yüzde 100 düşmesine neden olabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın