Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bernstein’den Stablecoin Pazarı Tahmini: 3 Trilyon Dolar Olacak

Yatırım şirketi Bernstein, son raporunda stablecoin piyasa değerinin gelecek beş yılda 3 trilyon dolara kadar çıkarabileceğini tahmin etti.
Bernstein’den Stablecoin Pazarı Tahmini: 3 Trilyon Dolar Olacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Bernstein tarafından paylaşılan yeni bir rapora göre stablecoin’lerin toplam piyasa değeri katlanarak artacak. Raporda stablecoin’lerin toplam piyasa değerinin gelecek 5 yıl içinde 3 trilyon dolara çıkacağı kaydedildi. Bugün itibarıyla stablecoin pazarı 125 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Raporda, tüketici platformlarıyla entegrasyonun, ABD doları gibi başka bir varlığa sabitlenmiş bir tür kripto para birimi olan stablecoin’ler için bir büyüme çarkına yol açacağı ve kripto yerel platformlarının ötesinde dağıtımlarını büyütmelerine olanak sağlayacağı belirtildi.

Gautam Chhugani liderliğindeki analistler, “Büyük küresel finans ve tüketici platformlarının, platformlarında değer alışverişini desteklemek için ortak markalı stablecoin’ler çıkarmasını bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Bu hafta ödeme devi PayPal, kendi stablecoin’i olan PayPal USD (PYUSD) ile kripto pazarına girdiğini açıkladı. Bu, büyük bir finans şirketi için bir ilk olma özelliği taşıyor. Ethereum tabanlı token, önce PayPal’da, ardından Venmo’da satışa sunulacak ve istenildiği zaman dolar ile takas edilebilecek.

Raporda stablecoin’lerin Ethereum gibi halka açık blok zincirlerinde hiper hızlı bir finansal yerleşim katmanı tarafından destekleneceği öne sürüldü.

Singapur, Hong Kong ve Japonya da dahil olmak üzere birden fazla yetki alanının, tümü sabit paralar ve CBDC’ler için pilot projeler başlattığı hatıratılan raporda, stablecoin düzenlemesinin, diğer kriptolara kıyasla daha fazla siyasi destek göreceğine yer verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%