Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA AL Dediği Bankalarda 341 Milyon TL Satış Yaptı

Bank of America yatırımcıların bankalara hevesli olduğunu söyledikten sonra bugün yüklü satışlarıyla dikkat çekti. İşte BofA'nın bugünkü satışları...
BofA AL Dediği Bankalarda 341 Milyon TL Satış Yaptı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yeni yılın ikinci haftasında biraz pozitif hava yayıldı. Dünkü işlemlerde güçlü yükseliş gözlenirken, bugün nispeten sakin bir pozitiflik gözleniyor. Dünkü ılımlı havanın nedenlerinden birisi yurt dışı yatırım kuruluşlarının yerli hisse senetlerine yönelik beklentilerini güncellemesi oldu. Bunlarında başında da bankalar yer aldı.

Dünkü işlemlerde bankacılık endeksi (XBANK) yüzde 8’e varan yükselişle işlem gördü. Akbank, Yapı Kredi gibi bankalar tavana ulaşırken, bugün pozitif ivme bazılarında devam ediyor. XBANK yüzde 1,5 civarında yükselişle işlem görürken, Halkbank hisseleri ABD’de görülen davalardan birinin düşmesiyle tavanda seyrediyor.

Bank of America ise dün 4 banka için AL tavsiyesi vermişti. Bu bankalar; Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi ve İş Bankası olurken, kendisi 490 milyon liralık alımla dikkat çekmişti. Bugünkü işlemlerde ise BofA’nın İş Bankası C Grubu hisselerde (ISCTR) 207,6 milyon liralık satış yaptığı görüldü.

ISCTR kodlu hisseler TSİ 13:20 sularında yüzde 0,08 artıda 25,32 lirada seyrediyor.
ISCTR Hisse Fiyatı - 09.01.2024
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemlerde 23,5 liradan 25,38 liraya kadar tırmanan hisseler, bugünkü işlemlere yükselişle başladı. 25,62 liraya kadar yükselen İş Bankası hisseleri, daha sonra BIST 100’ün sınırlı pozitif seyriyle yatay seyretti. Daha sonra 25,30 lira sınırında işlem görmeye başladı.

BofA’nın bugünkü satışları arasında AL tavsiyesi verdiği Garanti Bankası ve Akbank da yer alıyor. Garanti Bankası hisseleri (GARAN) 76,06 milyon lira en yüklü ikinci satış kalemi oldu. Akbank hisselerinde ise 57,3 milyon lira satış yapan BofA’nın en yüklü alımı ise 82,1 milyon lira ile Sabancı Holding (SAHOL) hisselerinde gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

BofA’nın bugünkü diğer büyük alımları ise 56,9 milyon TL ile Koza Altın (KOZAL), 33,2 milyon TL ile Halkbank (HALKB), 19,5 milyon TL ile Türk Telekom (TTKOM) ve 19,4 milyon TL ile Kuzey Boru (KBORU) şeklinde sıralandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın