Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BNB Pazarında Ayılar Devrede! Fiyat Yeniden Yükselişe Geçer mi?

ABD enflasyon verilerinin gelmesiyle hareketlenen kripto para piyasalarında Binance Coin düşüş trendinden henüz çıkabilmiş değil. Fiyat nereye gidebilir? Detaylar;
BNB Pazarında Ayılar Devrede! Fiyat Yeniden Yükselişe Geçer mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Binance borsasının yerel kripto para birimi olan Binance Coin (BNB), son zamanlarda kripto pazarında sıkıntılı bir durum içine girmiş görünüyor. Son boğa koşusu girişimi başarısızlıkla sonuçlanırken, ayılar fiyatı 300 dolar seviyesine taşımak istiyor. Peki, bundan sonra neler olabilir?

Boğalar, kripto para fiyatını 320-325 dolar bölgesinden daha yükseğe çıkarmak için güçlü bir baskı yapmasına rağmen, güncel durumda ayılar üstünlüğü devraldı ve bu gelişme fiyatın düşmesine neden oldu.

Şu an için piyasa dalgalı seyretmeye devam ederken, BNB’nin 300 dolar civarında destek bulmaya çalıştığı gözlemleniyor.

BNB için Gelecek Beklentileri

Piyasa değerine göre gerçekleştirilen sıralamaya göre en büyük dördüncü kripto varlık konumundaki Binance Coin, hem tüccarlar hem de yatırımcılar arasında son dönemin favori kripto para birimleri arasında geliyor. Bununla birlikte, son fiyat hareketi, birçok yatırımcının, varlığın gelecekteki beklentileri hakkında bazı şüpheler duymasına neden oluyor.

Bazı analistler kripto paranın uzun vadeli potansiyeli konusunda iyimser kalırken, diğerleri temkinli davranıyor ve mevcut piyasa koşullarının Binance Coin için daha fazla düşüşe yol açabileceğini öne sürüyor.

GCM Yatırım Banner

Binance Coin Fiyatı Nereye Gidebilir?

CoinMarketCap verilerine göre haber yazımı itibarıyla BNB fiyatı, son 24 saat içinde yüzde 1’in üzerinde düşüşle 311 dolar civarında işlem görüyor. Bu eğilim, son yedi gün bazında yüzde 5’e yakın bir düşüş tablosu ortaya koyarken, yatırımcıları BNB’nin değerinin gelecekteki yönü konusunda endişe içinde bırakmaya neden oluyor.

Nisan ortasında 350 dolar seviyesine yükselmesinden bu yana çoğunlukla 320 dolar ile 340 dolar arasında seyreden BNB fiyatı için son birkaç gün içinde, düşük trend çizgisi desteği kırıldı ve bu da piyasada düşüş eğilimi olduğunu ortaya koydu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kırılımla birlikte 324 dolardan 311 dolara hızlı bir düşüş gerçekleşti ve sadece 32 saat içinde yüzde 4.39’luk bir kayıpla sonuçlandı.

Kripto analisti Christian Encila’ya göre mevcut piyasa koşulları, ayıların Binance Coin’in fiyatını kontrol ettiğini gösteriyor ve bu da yatırımcılar için bir endişe kaynağı durumunda.

BNB Boğaları Nasıl Tepki Veriyor?

309 dolar ve 301 dolar fiyat seviyelerinin, Şubat ayından bu yana önemli destek noktaları görevini gördüğünü belirten analist, piyasadaki son düşüş eğilimine rağmen, BNB boğalarının piyasanın kontrolünü ele geçirmesi ve kripto paranın değerini yükseltmesi için hala umudun olduğunu ifade etti.

Yükseliş eğilimine doğru ilk adımın, son haftalarda direnç seviyesi olarak hareket eden 320 dolar fiyat noktasını geri almak olduğuna dikkat çeken isim, boğaların fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarmayı başarması durumunda bir sonraki direnç noktasının 340 dolar olacağının altını çizdi.

Yükseliş ivmesini yeniden kazanmak için BNB’nin, işlem hacminde yatırımcıların ilgisinin tazelendiğini gösteren önemli bir artış görmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Encila, Binance borsasını çevreleyen yeni ürünler veya ortaklıklar gibi olumlu haberlerin de fiyat artışını tetikleyebileceğini belirtti.

Bilal Ahmed: Bir Süre Yatay Hareket Beklenmeli

Bir diğer kripto analisti Bilal Ahmed ise 348 dolar seviyesinden 310 dolar fiyat seviyesine bir düşüş gözlemlenmesinin, BNB piyasasının şu anda düşüş eğilimi içinde olduğunu gösterdiğini söyledi. Ancak, boğaların biraz toparlandığını ve fiyatı tekrar 312 dolara yükseltmeyi başardığını sözlerine ekledi.

Analist, tüccarlara, aşağı yönlü hareketine devam etmeden önce mevcut fiyat seviyesinde yatay hareket gözlemlenmesinin beklenmesini tavsiye etti. Şu anda, fiyatın güçlü bir direnç seviyesi bulmadan önce 315 dolara hareketinin takip edilebileceğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.