Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in Zincir Verilerine Göre Büyük Yükseliş Yaklaşıyor

Kripto fiyatlarındaki zayıflık devam etse de, Bitcoin’in zincir üzerinde kaydedilen verileri, bu durumun değişeceğine işaret ediyor.
Bitcoin’in Zincir Verilerine Göre Büyük Yükseliş Yaklaşıyor
HABER GİRİŞ

Bitcoin son günlerde dar bir fiyat aralığında zayıf görünüme sahip olsa da, gelecekte bu durumun değişebileceğini gösteren işaretler mevcut. Blockware Solutions ve Glassnode’a göre, geçen ay Bitcoin’in zincirdeki aktif arzının yüzdesi bu hafta başında yüzde 5,4’e kadar geriledi. Bu durum daha az sayıda kripto paranın el değiştirdiği, bunun da tarafındaki zayıflığa işaret ettiği görülüyor.

Bitcoin’in dolaşımdaki arzı bugün itibarıyla 19,48 milyon seviyesinde bulunuyor. Blockware Solutions yaptığı değerlendirmede, “Fiyat marjda belirleniyor, bu da Bitcoin ticareti yapanların kısa vadeli fiyat hareketini yönlendirdiği anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı.

BTC 1 aydan kısa aktif arzi
Kaynak: Blockware Solutions/Glassnode

Arz tarafındaki likidite azlığı artmaya devam ettikçe, herhangi bir talep katalizörünün fiyatın hızla yükselmesine neden olabileceği belirtildi. Bir yılı aşkın süredir atıl kalan dolaşımdaki arzın oranı yüzde 70’e yakın seviyede bulunuyor.

Satın alma ve elde tutma, dolaşımdaki arzın yüzde 75’inden fazlasını kontrol eden uzun vadeli sahipler olarak adlandırılan kripto pazarında tercih edilen bir strateji olmaya devam ediyor . Glassnode, uzun vadeli sahipleri, en az 155 gün boyunca koinleri tutan adresler olarak tanımlıyor.

Birkaç ay uzakta olan potansiyel spot bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) lansmanının yanı sıra, makro ve düzenleyici kaygılar düşüş beklentilerini körüklüyor. Bitcoin yazım itibarıyla 513 milyar dolar piyasa değeri ile 26.300 dolar yakınlarında işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın