Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in Tutulan Gün Sayısı Olarak Karlılık Oranı Yüzde 88’in Üzerinde

Bitcoin'in tarihsel fiyat performansı, bir değer deposu olarak kritik öneme sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıntılı veriler haberde...
Bitcoin’in Tutulan Gün Sayısı Olarak Karlılık Oranı Yüzde 88’in Üzerinde
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in ticarete konu bir varlık olarak var olduğu 4.593 günün 4.065’ini kârlı gün olarak gören BTC sahipleri , kriptoda eleştiri konusu olan yüksek oynaklığa adeta meydan okuyor. Veriler uzun vadede BTC tutmanın yksek karlılığa sahip olduğunu gösteriyr.

Kripto para biriminin tarihsel fiyat performansı, toplam arz ve kesintisiz küresel kullanılabilirlik üzerindeki katı bir sınırın bir değer deposu haline gelmek için kritik öneme sahip olduğunu doğruluyor. Blockchain.com’dan alınan veriler, Bitcoin yatırımcılarının ilk günden bu yana, mevcut fiyata göre yüzde 88,50 oranında karlı günler geçirdiğini gsöteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Tarihsel verilere bakıldığında, 4.593 günün yalnızca yüzde 11,56’sı uzun vadeli sahipler için kârsız geçi. Karsız günler, Bitcoin’in 26.246,58 dolar ve 28.344,5 dolar aralığının üzerinde fiyatlandırıldığı 28 Aralık 2022 ile 12 Haziran 2022 arasında gerçekleşti.

Veriler, Bitcoin’in piyasa döngülerini anlamanın önemini ve yatırımcıların neden zirveleri alıp dipleri satmaktan kaçınmaları gerektiğini vurguluyor. Bununla birlikte, bazı tüccarlar çok daha küçük ama tutarlı karlar için kripto borsalarında günlük alım satım yapmayı tercih ediyor.

GCM Yatırım Banner

Kripto para birimi tarihinin en yüksek seviyesini, Kasım 2021’de 69.000 dolara çıkarak kaydetti. Geçen zaman içerisinde enflasyonun tarihi yüksek seviyelere tırmanması ve bunun bir sonucu olarak merkez bankalarının faizleri güçlü bir şekilde artırması, Bitcoin ve kripto ürünlerinde büyük düşüşleri beraberinde getirdi.

BTC bu süreçte geçen yılın Kasım ayında 15.500 dolar seviyesine kadar geriledi. Yeni yılın gelmesiyle beraber toparlanan kripto para birimi yazım itibarıyla 28.000 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın