Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in Borsa Girişlerinde Büyük Artış: Düşüş İşareti mi?

Zincir verileri Bitcoin’in borsa girişlerinde büyük artış olduğunu gösteriyor. Bu durum satış sinyali olabilir mi? Detaylar haberde…
Bitcoin’in Borsa Girişlerinde Büyük Artış: Düşüş İşareti mi?
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in fiyat hareketlerini tahmin etmek adına zincir verileri önemli fikir verebiliyor. Borsalar bu ay içerisinde fiyat düşüşleri ile beraber ticaret ilgisinin azalması nedeniyle büyük hacimler gördü. Glassnode tarafından aktarılan veriler, borsalara Bitcoin girişinde artış olduğunu gösteriyor.

Döviz girişleri Mart 2020’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. 14 Eylül’de 236.000’den fazla BTC, Glassnode tarafından izlenen 18 büyük borsaya girdi. Bu, Bitcoin’in Mart 2020’de sadece 3.600 dolara düşüşünü getiren kaostan bu yana en büyük tek günlük artış oldu.

Bitcoin borsalara günlük girişler
Kaynak: Glassnode

Geçmiş verilere bakıldığında, Mayıs ve Haziran aylarındaki satışlar, bu rakamla eşleşmedi ve bu, Bitcoin yatırımcı tabanının daha fazlasının şu anda riski azaltmayı hedeflediğini gösteriyor.

Hem merkezi hem de merkezi olmayan borsaları kapsayan analitik firması Santiment’ten alınan veriler, 13 Eylül’e kadar olan hafta için toplam giriş rakamını 1,69 milyon BTC olarak bildirdi. Borsalara kripto para girişlerindeki ani artışlar, yatırımcılar arasında düşüş beklentisini artıran bir gelişmedir.

BTC haftalık borsalara giriş oranı
Kaynak: Santiment

Yine de her zaman böyle olacağına dair kesinlik belirtmek mümkün değil. Balinalar manipülasyon amacıyla varlıklarını borsalara aktarıyor ve küçük yatırımcıların panik satışları yapmasına neden olabiliyor.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin geçen yılın Kasım ayında 69.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine dokunmuştu. Geçen zaman içerisinde çeşitli faktörlerin etkisiyle ayı piyasasına girildi ve BTC yazım itibarıyla 19.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın