Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’deki Düşerken Onlar Topladı: ETF’lerde 300 Milyon Dolar Giriş

Yeni haftanın ilk işlem gününde yatırımcılar Bitcoin ETF’lerine ilgisini artırdı. Geçtiğimiz gün 300 milyon dolardan fazla giriş gerçekleşti.
Bitcoin’deki Düşerken Onlar Topladı: ETF’lerde 300 Milyon Dolar Giriş
HABER GİRİŞ

Spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonları (ETF’ler), Pazartesi günü neredeyse 300 milyon dolarlık net giriş kaydederek, kripto paranın 70.000 doların üzerinde işlem gördüğü Haziran başından bu yana en yüksek alım aktivitesine tanık oldu.

SoSoValue verilerine göre, piyasa lideri BlackRock’un IBIT ETF’i, yaklaşık 180 milyon dolarlık net girişle alım aktivitesine öncülük etti. Fidelity’nin FBTC’si onu takip ederken, genellikle çıkışlarıyla bilinen Grayscale’in GBTC’si 25 milyon dolardan fazla alım gerçekleştirdi. Invesco, Franklin Templeton, Valkyrie, WisdomTree ve Hashdex tarafından sunulan ETF’lerde ise herhangi bir giriş veya çıkış görülmedi.

Bitcoin Spot ETF Girişleri
Kaynak: SoSoValue

Bu güçlü girişler, Bitcoin’in Mt. Gox kripto borsasının kapanması ve Alman hükümetinin son bir ay içinde yüz milyonlarca dolar değerindeki BTC’yi borsalara aktarması gibi çeşitli kaynaklardan gelen önemli satış baskılarıyla karşı karşıya kalmasının ortasında gerçekleşti. CoinShares’e göre bazı yatırımcılar satış baskısını bir alım fırsatı olarak görüyor olabilir.

CoinShares, dijital varlık yatırım ürünlerinin, Mt. Gox ve Alman Hükümeti satış baskısının bir alım fırsatı olarak görülmesi muhtemel olan son fiyat zayıflığıyla birlikte toplamda 441 milyon dolarlık giriş gördüğünü belirtti.

Bitcoin bu yılın Mart ayında 73.000 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Bu zirve sonrası kayıplarını artıran BTC, 53.000 dolara kadar geriledi. BTC yazım itibarıyla 1,1 trilyon dolar piyasa değerine sahip ve 53.700 dolar seviyesinde işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.