Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’de Sabrın Sonu Selamet mi? O İsim Açıkladı

Kripto sektörünün önde gelen ismi Binance CEO’su Changpeng Zhao, yaklaşan Bitcoin yarılanması sonrası fiyat tahmin senaryosunu açıkladı. Detaylar haberde;
Bitcoin’de Sabrın Sonu Selamet mi? O İsim Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto sektörünün fenomen ismi Binance CEO’su Changpeng Zhao, amiral kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yaklaşmakta olan halving (yarılanma) etkinliğine dair açıklamalarda bulundu. Yarılanma sonrasında BTC fiyat tahminini paylaştı.

Ünlü CEO, geçmiş yıllardaki fiyat hareketlerini göz önüne alarak yarılanma sonrasında BTC fiyatının rekor seviyeleri göreceğini öne sürdü.

CZ, Binance Feed’de İlk Paylaşımlarını Yaptı

Kripto para borsasının içerik hizmeti Binance Feed’e katılım sağlamasının ardından ilk yorumunu gerçekleştiren ismin yorumunun içeriği yarılanma sonrası dönemi kapsıyordu.

CZ ayrıca, kripto para yatırımcılarının yarılanma süreci yaklaşırken nasıl hareket etmelerine dair tavsiyelerde de bulundu.

Yarılanmanın Ardından Gelecek Yıla Dikkat Çekti

Yarılanmaya kadar olan süreçte kripto para piyasasında pek çok duygunun bir arada yaşanacağını söyleyen CZ, bu karışık duyarlılığın yanı sıra BTC fiyatında hızlı bir yükseliş beklemediğini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Fiyatın yarılanmanın ardından bir gecede iki katına çıkmayacağını, ancak 2016 yılında yaşananlara benzer biçimde bir sonraki yılın BTC’nin coşkuyla yükseleceği bir dönem olacağını öne sürdü.

Bu düşüncelerini sıralamasının ardından bir sorumluluk reddi imasında bulunarak geçmiş dönem istatistiklerinin her zaman geleceği yansıtmadığını anımsatarak sözlerine son verdi.

Uzmanlar, şu anki hesaplamalara göre Bitcoin yarılanması için tarihin 25 Nisan 2024 olarak gürünse de blok üretimine bağlı nedenlerle bu tarihin birkaç gün öne alınma ya da gecikme ihtimalinin bulunduğunu belirtiyor.

CZ gibi kripto pazarı analistlerinin çok büyük bölümü yarılanma sonrasında BTC fiyatında dikkat çekici bir artış beklentisi içinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.