Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Madencilik Geliri Haziran’dan Bu Yana Yüzde 70 Arttı

Bitcoin madencileri, Temmuz ayından başlayan toparlanma ile beraber kazançlarını artırıyor. Ayrıntılar haberde…
Bitcoin Madencilik Geliri Haziran’dan Bu Yana Yüzde 70 Arttı
HABER GİRİŞ

Bitcoin madencilik sektörü, 2022 yılı boyunca süren ayı piyasası nedeniyle büyük finansal strese maruz kaldı. Ancak, yılın en düşük madencilik geliri günü olan 13 Haziran’a direnen madenciler, bir ay içinde madencilik gelirlerinde yüzde 68,63’lük bir artışa tanık oldu.

Yıl boyunca Bitcoin madenciliğinden elde edilen gelir, piyasa çöküşlerinden, ekosistem çöküşlerinden ve zarar eden yatırımlardan kaynaklanan gerilimlerden kaynaklanan yatırımcı duyarlılığına odaklanan çok sayıda faktör nedeniyle düştü.

Bitcoin ekosistemi, madencilerin dolar cinsinden geliri, ağ zorluğu ve hash oranı dahil olmak üzere çok sayıda belirleyici ile beraber toparlanıyor.

Madencilerin yıllık geliri
Kaynak: Blockchain.com

Blockchain.com’dan elde edilen veriler, BTC madencilik gelirinin bir ayda yaklaşık yüzde 69 arttığını doğruluyor. Madencilik gelirindeki önemli artış, faaliyetleri yüksek işletme maliyetlerine rağmen uygulanabilir bir iş olarak güvence altına alıyor.

Ek olarak, düşük madencilik ekipmanı (GPU) fiyatları, BTC madencilerinin son 2 milyon BTC’yi madenciliğe devam ederken mevcut altyapılarını genişletmelerine izin verdi.

GCM Yatırım Banner

Madencilik gelirinin yanı sıra, Bitcoin’in hash oranı geçen ay yüzde 10’un üzerinde arttı. Sonuç olarak, ağ zorluğu Haziran ayından bu yana ilk kez artış kaydetti. Bitcoin ağındaki olumlu sonuçları yansıtan kripto madenciliği şirketleri, geçen ay hisse senedi fiyatlarının arttığını bildirdi.

Geçtiğimi gün Hut8 Mining Corp., Marathon Digital Holdings ve Core Scientific’in yer aldığı kripto madenciliği şirketleri, her biri Haziran’dan bu yana en az yüzde 95 daha iyi performans gösteren hisse senedi fiyatlarını açıkladı.

Bununla birlikte, üç şirket de kripto varlıklarındaki değer düşüklüğü kayıplarından kaynaklanan genişleyen kayıplar bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.