Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin için İyimser Tahmin: Temmuz’da Yükseliş Başlayabilir

Bir ticaret şirketi, Bitcoin’in Temmuz ayındaki tarihsel getirilerine dikkat çekerek, güçlü bir toparlanma eğilimi olduğunu belirtti. Detaylar şöyle...
Bitcoin için İyimser Tahmin: Temmuz’da Yükseliş Başlayabilir
HABER GİRİŞ

Bitcoin (BTC) boğaları, aylarca süren düşüşlerin ve aralıklı işlemlerin ardından en büyük kripto para biriminin fiyatlarını olası mevsimsel döngülerin artırmasıyla önümüzdeki haftalarda sevindirici gelişmelere tanık olabilir.

Nisan ayından bu yana BTC 59.000 ila 74.000 dolar aralığında işlem gördü. Bu durum, milyarlarca dolarlık satışlar, artan satış baskısı, borsa yatırım fonlarından (ETF) çıkışlar ve perakende yatırımcılar arasındaki yüksek olumsuz duygu durumunun ortasında gerçekleşti.

Tarihsel olarak Temmuz ayının yükseliş eğiliminde olması, bu tabloyu değiştirebilir. Ayın ilk günü ABD’de listelenen ETF’ler, Haziran başından bu yana en yüksek seviye olan yaklaşık 130 milyon dolarlık giriş kaydetti. Bu, ay boyunca 900 milyon dolardan fazla çıkışın ardından geldi.

Singapur merkezli QCP Capital, “Bitcoin’in Temmuz ayında ortalama getirisi yüzde 9,6’dır ve özellikle Haziran ayındaki negatif dönemden sonra güçlü bir şekilde toparlanma eğilimindedir. Birçok işaret Temmuz ayında yükseliş olacağını gösteriyor” ” değerlendirmesinde bulundu.

Verilere göre, Bitcoin son on yılda Temmuz ayında ortalama yüzde 11’den fazla değer kazanmış ve bu 10 yılın 7’sinde pozitif getiri sağladı. Kripto fonu Matrixport, 2023 raporunda, 2019’dan 2022’ye kadar Temmuz ayındaki getirilerin sırasıyla yüzde 27, yüzde 20 ve yüzde 24 civarında olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner
BTC saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Mevsimsellik, varlıkların her takvim yılında düzenli ve öngörülebilir değişiklikler yaşaması olarak tanımlanıyor. Bu değişiklikler rastgele görünse de, Nisan ve Mayıs aylarındaki vergi sezonu civarındaki kar alımları ve bunun sonucunda yaşanan düşüşler, Aralık ayındaki genel olarak boğa “Noel Baba” rallisi ve artan talebin bir işareti gibi olası nedenler bulunuyor.

Bitcoin yeni aya girilmesi ile beraber yükselişe geçmiş görünüyor. Kripto para birimi 60.000 doların altından kısa sürede toparlandı ve yazım itibarıyla 62.600 dolar seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.