Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin için Doğru Giriş Zamanı ve Yeri Neresi? Analist Cevapladı

Art arda ikinci hafta yatay hareketlerini sürdüren Bitcoin için doğru giriş zamanı ve yeri neresi? Ünlü analist Ekim ayının görünümünü ortaya koydu. Detaylar haberde;
Bitcoin için Doğru Giriş Zamanı ve Yeri Neresi? Analist Cevapladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin (BTC) fiyatı, yeni düşük seviyelerin oluşmamasının etkisiyle üst üste ikinci hafta yatay hareketini sürdürüyor. Bu ortamda ünlü bir analist, makroekonomik unsurlara bağlı olarak uzun süredir tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok uzakta seyreden amiral kripto para biriminin geleceğine dair önemli tespitlerde bulundu.

Mevcut piyasada tüm fiyat düşüşleri dikkate alındığında, yine de BTC biriktirmek için doğru bir zamanda mıyız? İşte, uzun vadeli BTC pozisyonları satın almak için tarihsel olarak en uygun zaman dilimleri, ünlü kripto para birimi analisti MCP tarafından not edildi.

MCP: “Bitcoin Biriktirmek için En İyi Zamanlar…”

MCP, Twitter hesabından paylaştığı yakın tarihli gönderisinde uzun vadede Bitcoin biriktirmek için en iyi zamanlara değindi.

Analistin ifadelerine göre “Bitcoin yarılanmasından (halving) 12-15 ay önce ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) 12-15 ay sonra olan Kasım 2022 – Mayıs 2023” zaman dilimleri, uzun vadede Bitcoin biriktirmek için en iyi zamanlardır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

MCP buna ek olarak Bitcoin için alt fiyat hedeflerini de paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin’in 12 ila 14 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini öngören analist, Ethereum (ETH) için en düşük hedefi 480 dolar olarak belirledi. Ethereum katili olarak nitelendirilen Solana (SOL) için dip seviyenin 12 dolara kadar uzanabileceği uyarısını da ekledi.

Bitcoin için En Kötü Yıl mı?

Kripto piyasasının en büyüğü Bitcoin için 2022 yılı hiç kuşku yok ki büyük zorluklarla geçti. Pek çok yatırımcı, yıl boyunca rekor seviyelerden dik fiyat düşüşleri deneyimledi. Yılın son çeyreği için de MCP gibi bir grup analistin yeni dip beklentileri bulunuyor.

Hafta kapanışına yakın, Bitcoin bir defa daha 20 bin doları aşmaya çalışsa da hafta başındakine benzer bir şekilde ayılara yenik düştü ve bu girişiminde başarısız oldu. Bu süreçte orta büyüklükteki kripto para birimlerinin bir kısmı kazanımlar elde ederken, daha büyük sermayeli altcoinlerin çoğu ise kırmızı görünümünü sürdürüyor.

BTC’de Son Görünüm

Kripto para piyasasında çeşitli riskler hala asılı kalırken Bitcoin, yatırımcılar bir sonraki adımda ne yapacaklarından emin değillermiş gibi işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bitcoin haber yazımı esnasında, son 24 saatte yaklaşık yüzde 0.10’luk düşüşle 19.200 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın