Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Desteği Kırarsa Tahmine Göre 10 Bin Dolara Düşebilir

Bitcoin son günlerde dalgalı bir şekilde hareket ediyor. Analistler ise bundan sonra yönün ne tarafa olacağını tahmin ediyor. İşte son veriler…
Bitcoin Desteği Kırarsa Tahmine Göre 10 Bin Dolara Düşebilir
Yorum

Bitcoin geride kalan süreç boyunca, pek çok farklı faktörün bir araya gelmesi ile beraber büyük kayıplar yaşadı. Dijital varlık 17.000 dolara kadar düştü ve buradan hafif toparlanmış durumda.

Kripto para birimi yazım itibarıyla 23.300 dolar seviyesinden işlem görüyor ve analistler bundan sonraki yöne dair tahminlerini paylaştı. Northstar & Badcharts’ın teknik analistleri Kevin Wadsworth ve Patrick Karim, Bitcoin için bir sonraki fiyat hedeflerini tahmin etmeye çalıştı.

Analistlere göre Bitcoin 20.000 dolarlık desteği kırması halinde, düşüşünü 10.000 dolar seviyesine kadar sürdürebilir.

BTC kama görünümleri
Kaynak: Northstar & Badcharts

Bitcoin grafiğine bakıldığında, ters fincan görünümü olduğunu belirten analistler, Bu 20.000 dolarlık alandan bir miktar sıçrayarak yükseliyorduk ve bu bizi yukarı çekti ve düşüş eğilimi gösteren bir kama vuruşu direnci oluşturdu.” açıklamasını yaptı.

Grafikte aşağı yönlü bir kırılma halinde fiyatın 10.000-12.000 dolara kadar düşebileceğini belirten analistler, yüzde 20-30’luk bir yukarı yönlü hareket ihtimalini de göz ardı etmiyor.

Wadsworth, potansiyel fiyat hedefini daha fazla detaylandırarak, Bitcoin’in 30 haftalık veya 200 günlük hareketli ortalama yönünde ilerlediğine dikkat çekti. Analistler ayrıca yukarı yönlü bir hareket olması halinde BTC’nin 30.000 dolar seviyesine kadar çıkabileceğini belirtiyor.

Bitcoin’in, Nasdaq endeksi ile yakından ilişkili olduğunu belirten Karim, kripto para biriminin 30.000 doların üzerini görmesinin zor olduğunu düşünüyor. Kripto para birimi ABD’de artan enflasyon ve Fed’in şahin politikaları sonrası, geçen yılın son çeyreğinden bu yana yüzde 70’e yakın değer kaybı yaşadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%