Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Destan Yazıyor: Bir Rekor Daha Geldi!

Öncü kripto para birimi Bitcoin, uzun bir aranın ardından 60 bin dolar seviyesinin üzerini gördüğü Şubat 2024 dönemini yeni bir rekorla kapatmış oldu. Detaylar;
Bitcoin Destan Yazıyor: Bir Rekor Daha Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) Şubat 2024 dönemindeki olağanüstü performansı uzun süredir görülmeyen fiyat seviyelerine ulaşılmasını sağladı. Bu hafta 64 bin dolara kadar çıkış yapan kripto varlık, birkaç gündür 60 bin doların üzerindeki seyrini daha dar bir aralıkta sürdürüyor.

10 Kasım 2021’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 68,789.63 dolara henüz ulaşılmamış olsa da pazardaki boğalar, BTC için yeni bir rekorun elde edilmesini sağladı.

Kripto analitik platformu Glassnode’un analistlerinden Checkmate, bugün sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı gönderide, BTC’nin Şubat 2024 dönemi kapanışının beraberinde yeni bir rekoru getirdiğini ifade etti.

BTC Tarihindeki En Büyük Aylık Mum Kapanışı

Paylaşımında, “Şubat 2024, tarihteki en büyük aylık USD artışı olan 19.840 dolarlık bir Bitcoin mumu demek. Bu, Bitcoin piyasa değerine 390 milyar dolar ekledi ve olağanüstü bir artışı temsil etti.” ifadelerini kullandı.

BTC Tarihinin En Büyük Aylık Mum Kapanışı Gerçekleşti
Kaynak: X/ @_Checkmatey_

Şubat ayında yaklaşık 20 bin dolarlık bir mumu kapanışı gerçekleştiren BTC, böylelikle 2021 yılının farklı aylarındaki aylık mum kapanışlarını da geride bırakmış oldu.

GCM Yatırım Banner

Blokchain veri analiz platformu CoinGlass’ın verileri, Şubat ayının, yüzde 43,55 ile Aralık 2020’den bu yana BTC/USD paritesi için en büyük kazancın sergilendiğini de ortaya çıkardı.

BTC Aylık Kapanışları Tarihsel Tablo
Kaynak: CoinGlass

Bitcoin, Mart ayının ilk gününde de güçlü duruşunu korurken, piyasa uzmanlarının büyük bölümü yükselişin devam edeceği yönünde ortak görüşe sahip.

Analistler Yükselişin Süreceğini Düşünüyor

ABD’nin spot BTC ETF onaylarını, pazarda oyunun kurallarını değiştiren bir gelişme olarak nitelendiren Galaxy’nin araştırma başkanı Alex Thorn, “Önümüzdeki boğa piyasasının muhtemel zirvelerine henüz yaklaşmadık bile” açıklamasıyla BTC’nin önünde daha uzun bir yükseliş yolu olduğunu savundu.

Kripto analitik şirketi Swissblock, yayımladığı raporunda, özellikle Şubat ayında yaşananları, şimdilik sadece olacakların başlangıcı olarak gördüklerini ifade etti. Raporda, güçlü yükseliş sinyallerinin, BTC’nin sürekli yukarı yönlü ivme için hazır olduğunu gösterdiğine dikkat çekildi.

Kraken Avustralya’nın genel müdürü Jonathon Miller’a göre Bitcoin iyimserliği, spot BTC ETF girişleri, yeni ihraçları azaltan yarılanmanın yaklaşması ve kripto varlık sınıfına olan güvenin yenilenmesi gibi unsurlarla besleniyor.

BTC Fiyatı Mart Ayına da Güçlü Başladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Blok zinciri şirketi Swarm’ın kurucu ortağı Timo Lehes, artışla birlikte çoğalan yatırımcı ilgisini çılgınca olarak nitelendirirken; ticaret firması eToro’nun analistlerinden Simon Peters, Bitcoin fonlarının desteğine dikkat çekerek “Tüm zamanların en yüksek seviyesinin kırılabileceğini her an görebiliriz.” şeklinde konuştu.

Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketlerinden Bitwise’ın İcra Kurulu Başkanı Hunter Horsley ise önceki gün yaptığı açıklamada, BTC’nin 62 bin doların üzerindeki mevcut fiyatın dört katından fazla sıçramayla 250 bin dolara ulaşabileceğini belirtmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.