Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü CEO Şaşırttı: Bu Kripto Para 4 Kat Artışa Çok Daha Yakın!

Bitwise'ın CEO'su Hunter Horsley, Bitcoin fiyatının 250 bin dolar seviyesine çoğu kişinin düşündüğünden daha yakın olduğunu öne sürdü. Detaylar haberde;
Ünlü CEO Şaşırttı: Bu Kripto Para 4 Kat Artışa Çok Daha Yakın!
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketleri arasında yer alan Bitwise’ın İcra Kurulu Başkanı Hunter Horsley, öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yükseliş görünümü konusunda son derece iyimser! Ünlü CEO, en büyük piyasa değerine sahip kripto paranın, çoğu kişinin düşündüğünden daha kısa sürede 250 bin dolara yükseleceğini öngördü.

Horsley, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı yeni paylaşımda, BTC’ye dair cesur bir tahminde bulunarak kripto para biriminin daha önce hiç görülmemiş bir şekilde tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) çıkacağını ifade etti.

CEO, BTC’nin 62 bin doların üzerindeki mevcut fiyatın dört katından fazla sıçrayarak 250 bin dolara ulaşabileceğini belirtti.

Ayrıca, BTC’nin gelecekte altına rakip olabileceğine olan inancını dile getirdi. Bitcoin’i elde tutmanın müthiş potansiyelini vurgulayan isim, 28 Şubat Çarşamba günü spot Bitcoin ETF’lerinin piyasadaki altın ETF’lerini domine ettiğine dikkat çekti.

BTC Fiyatı Yükseliş Eğilimini Sürdürüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Spot Bitcoin ETF’lerine 578 milyon doların üzerinde giriş olurken, altın ETF’lerinde 17 milyon dolarlık çıkış yaşandı. Bu önemli girişlerin, spot Bitcoin ETF’lerinin altın ETF’lerine göre artan talebinin ve potansiyel üstünlüğünün altını çizdiğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Spot Bitcoin ETF’lerinin BTC’nin ilk halka arz anı olduğuna da değinen isim, sonuç olarak, bu yatırım varlıklarının hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar için BTC erişilebilirliğini artırdığını, kripto varlığın görünürlüğünü yükselttiğini ve piyasa değerini ileriye taşıdığını bildirdi.

Horsley, 250 bin dolarlık Bitcoin tahmini için belirli bir zaman çizelgesi sunmamış olsa da, ünlü CEO’nun kripto para birimi için uzun vadeli bir yükseliş görünümünü koruduğu görüldü.

CEO, BTC’ye yatırım yapılması gerektiğini de vurgulayarak “beklemenin maliyetli olduğunu” ve dünkü fiyatın Bitcoin satın almak için herhangi bir fırsatı değerlendirmek adına bir hatırlatma görevi görmesi gerektiğini söyledi.

Bitcoin Yavaşlama Belirtisi Göstermiyor

Horsley’e göre Bitcoin, yukarı yönlü ivmesini yakın zaman içinde durdurma belirtisi göstermiyor. Bitwise CEO’su, kripto para biriminin fiyatının yavaşlamak yerine hızlanmasının muhtemel olduğuna dikkat çekti.

Bitcoin fiyatındaki bu hızlı artışın büyük ölçüde Spot Bitcoin ETF’lerinin başarısına bağlı olduğunu söyleyen isim, ABD sermaye piyasalarının tamamının ilk kez Spot Bitcoin ETF’lerine yatırım yapma olasılığının, Bitcoin’in benimsenmesini artırmak ve kripto para biriminin değerini yükseltmek için büyük bir fırsat sağladığını sözlerine ekledi.

BTC fiyatı, haber yazımı itibarıyla 63 bin dolara yakın seyrini sürdürüyor. Önemli psikolojik direnç bölgelerinden biri olarak gösterilen 60 bin dolar seviyesini başarıyla geçen kripto varlık, Kasım 2021’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789 dolara hızla yaklaşıyor gibi görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.