Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Balinaları Yükseliş Beklentisiyle BTC Biriktiriyor!

Bitcoin balinaları, varlıkta güçlü bir toparlanma beklentisiyle sessizce BTC biriktirmeye devam ediyor. Detaylar haberde;
Bitcoin Balinaları Yükseliş Beklentisiyle BTC Biriktiriyor!
Yorum

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto sektörü üzerindeki düzenleyici baskısı, piyasa değerinden 100 milyar doları sildi. Altcoinler, düzenleyici kurumlar ve kripto borsaları arasındaki yasal mücadelenin getirmiş olduğu satış baskısı altında çökmeye devam ederken, Bitcoin balinalarının BTC birikimi dikkat çekiyor.

Peki, öncü kripto para biriminin balinalarının bu hareketleri ne anlama geliyor? BTC fiyatını gelecekte neler bekliyor?

Bitcoin Balinaları Günde 25.75 Milyon Dolar BTC Topluyor

Bitcoin ağının büyük cüzdan yatırımcıları, devam eden kripto kan banyosu sırasında varlığı biriktiriyor.

Kripto analitik ve takip platformu Santiment’in verilerine göre balinalar günde 25.75 milyon dolar değerinde 1.000 BTC topluyor.

Btc Balina Birikim Tablosu Scaled
Kaynak: Santiment

Yukarıdaki grafikte görüldüğü üzere, BTC fiyatı 9 Nisan ile 9 Haziran arasında yüzde 10 oranında düşerken, Bitcoin ağındaki büyük cüzdan adresleri 57.578 BTC daha topladı.

Aynı zaman diliminde balinalar, cüzdan adreslerine sürekli olarak günde 1.000’den fazla BTC ekledi.

Santiment, konuya dair paylaşımında, Bitcoin’in biriken balinaları ile düşen fiyatı arasında sessizce bir bullish ayrışma olduğuna dikkat çekti. Fiyatlar düşerken, balina varlıklarının günde 1.000 BTC artmasıyla, güçlü bir toparlanma olabileceğine inanmak için nedenler olduğunu öne sürdü.

BTC’nin Hakimiyeti Önemli Ölçüde Arttı

SEC’in ürüttüğü operasyon ve attığı adımlar, altcoinlerin piyasa kapitalizasyonunda önemli bir düşüşe neden oldu. CoinGecko verilerine göre bu süreçte Bitcoin’in hakimiyeti yüzde 44.21’den yüzde 45.69’a yükseldi.

Analist Ekta Mourya, hem artan BTC hakimiyetinin hem de balinaların birikiminin kripto varlık için yükselişe işaret ettiğini belirtti.

Analist, iki yükseliş eğiliminin, Bitcoin fiyatında bir toparlanmayı katalize edebileceğinin altını çizdi.

PcA97fJs Btc Fiyat Grafigi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bitcoin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 26 bin dolar seviyesine yakın seyrediyor.

Son bir haftada yüzde 4’ün üzerinde değer kaybeden kripto para birimi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 doların ise yüzde 62 altında bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%