Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Almak için Son Şans Olabilir: Halving Senaryosu

Bitcoin’de sert düşüşlerin ardından yukarı yönlü hareketler öne çıkarken analist yorumları yakından takip ediliyor. Rekt Capital, BTC almak için önemli tarihlere işaret etti.
Bitcoin Almak için Son Şans Olabilir: Halving Senaryosu
HABER GİRİŞ

11 Ocak tarihinde 49 bin dolar seviyelerine kadar gelen Bitcoin (BTC), Ocak ayında spot Bitcoin ETF onayının ardından sert bir düşüş gösterdi. Bitcoin ETF’lerinin fiyat anlamında beklentileri karşılamaması yatırımcılar açısından hayal kırıklığı oldu.

23 Ocak’ta 38 bin 500 dolara kadar inen BTC, bu noktadan toparlanmayı başardı ve 30 Ocak saat 14.00 itibarıyla yüzde 2,5 artışla 43 bin 441 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Almak için Son Şans Olabilir! Bu Tarihlere DikkatKaynak: Paratic Piyasalar

Rekt Capital, sosyal medya X hesabı üzerinden 349 bin takipçisiyle halving öncesi BTC’de alım fırsatı olabileceğini belirtti. Rekt, Bitcoin yarılanmalarından önceki aylarda fiyatlarda gerileme olduğunu, bu çerçevede yatırımcıların BTC almak için sadece iki haftalarının kaldığını aktardı.

2024 yılında Bitcoin yarılanmasından önce de bir istisna olmayacağını, aşağı yönlü hareketlerin öne çıkacağını ve bunun alım fırsatı olarak değerlendirilebileceğini paylaştı. Nisan ayında olması beklenen Bitcoin yarılanması, madencilik ödüllerinin yarıya inmesi anlamına geliyor.

GCM Yatırım Banner

Rekt, 2024’ün ilk ayında BTC’de yaklaşık yüzde 18 oranında bir düşüş gerçekleştiğine işaret etti ve iki haftalık dönem içerisinde önemli bir geri çekilme daha yaşanabileceğini kaydetti. Bunu “son alım fırsatı” olarak değerlendirdi ve yarılanma sürecinde yatırımcı davranışlarını bir grafik üzerinden paylaştı.

Bitcoin Almak için Son Şans Olabilir! Bu Tarihlere DikkatKaynak: Rekt Capital

Grafikte kısa vadeli yatırımcıları açık mavi kutuyla işaretleyen Rekt, bunların yarılanma yaklaştıkça “söylentiyi satın almaya” çalıştığını, yarılanmanın gerçekleştiği süreçte ise “haberi sattığını” belirtti. Haberi satma tercihinin genellikle yarılanmadan 1-3 hafta öncesinde yaşandığını aktardı ve fiyatlar üzerindeki bu durumu “yarılanma öncesi geri çekilme” olarak adlandırdı.

Rekt, Bitcoin’in “parabolik yükseliş trendi” evresine gireceğini, bu süreçte yatay dalgalanmanın ardından hızlı bir artış gerçekleşeceğini paylaştı. 2016 yılında yarılanmadan önceki haftalarda BTC’de yüzde 38 oranında, 2020’de ise yüzde 20 oranında bir düşüş gerçekleşmişti.

Ünlü kripto para analisti Jelle ise 29 Ocak tarihinde yaptığı açıklamada BTC’nin Şubat ayında güçlü bir yükseliş kaydedeceğini belirtti. Jelle, BTC’nin 53 bin dolara kadar çıkabileceğini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.