Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tarih Tekerrür Edecek mi? BTC için Şubat Sürprizine Hazır Olun!

Ünlü kripto analistinin dikkat çektiği tarihsel model, öncü kripto para Bitcoin için Şubat ayının yükseliş ayı olacağını ortaya koyuyor. Detaylar haberde;
Tarih Tekerrür Edecek mi? BTC için Şubat Sürprizine Hazır Olun!
HABER GİRİŞ

Hafta sonu başlayan yükseliş hareketini yeni haftaya da taşıyan öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), 40 bin dolar seviyesinin altına düşmesinin kısa süre sonrasında tekrar 43 bin doları görmeyi başardı. Ocak ayının artık son günleri yaşanırken Şubat 2024 döneminin BTC için nasıl geçeceği merak ediliyor.

Ünlü kripto analisti ve uzun vadeli kripto ile hisse senedi yatırımcısı Jelle, Şubat ayının kripto varlık için göz alıcı bir yükseliş hareketi getirebileceğini gösteren ilginç bir tarihsel modelin altını çizdi.

BTC Neden Şubat Ayında Yükselebilir?

Bir numaralı tavsiyesini “plana sadık kal” olarak belirleyen Jelle, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, “tarih tekerrür etmeye devam ederse” Bitcoin için “Şubat ayının güçlü geçmesi gerektiğini” belirtti.

Jelle’nin bahsettiği, Ocak ayının düşüşle geçmesinin ardından Şubat ayının Bitcoin için yeşil bir ay olduğu ve bir önceki yılın son dört ayını yeşil renkte kapattığı bir model olarak dikkat çekiyor.

BTC için Tarihsel Model Örneği
Kaynak: CoinGlass

Kripto analitik platformu Coinglass’tan alınan veriler, BTC’nin yılın son dört ayını yeşil renkte kapattığı diğer zamanlarda (2015 ve 2016), Ocak ayını düşüşle, Şubat ayını ise yükselişle kapattığını gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Geride kalan yıl Bitcoin, büyük ölçüde Spot Bitcoin ETF’leri etrafındaki beklentiler sayesinde Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarını yeşilde kapattı.

Jelle, tarihsel modeli göz önünde bulundurarak Şubat ayının Bitcoin için bir kez daha yeşil bir ay olmasını bekliyor. Kripto varlığın, Şubat 2016 ve 2017’deki kazançları yüzde 20 ve yüzde 23 ile dikkat çekici seviyelerdeydi. Bu nedenle, Şubat ayının Bitcoin için sadece yeşil olma olasılığı değil, aynı zamanda büyük kazanç ortaya koyma olasılığı da bulunuyor.

BTC Fiyatı için 53 Bin Dolar Beklentisi

Jelle, bir başka gönderisinde, Bitcoin’in 42 bin dolar seviyesinin üzerine geri döndüğünü vurguladı ve “boğa piyasasının devam ettiğini” belirterek yukarı doğru daha fazla hareket olabileceğini öne sürdü.

Bitcoin’in bir sonraki önemli yükseliş hareketinin fiyatı 53 bin dolar seviyesine kadar yükseltebileceğini ifade etti.

Jelle'nin BTC Fiyat Analizi
Kaynak: TradingView

İlginç bir şekilde, bu senaryonun Şubat ayında meydana gelme ihtimali görülüyor ve böyle bir hamle, analistin daha önce vurguladığı tarihsel modelin bir kez daha gerçekleşmesini sağlayacak.

Piyasa değeriyle en büyük kripto varlık, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 2 yükselişle 43 bin dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.