Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir Dönemin Gözde Altcoininden Yüzde 105’lik Patlama Gelebilir!

Yatırımcıların 78 milyon SAND satmaktan kaçınması halinde Sandbox fiyatının yüzde 105'lik etkileyici bir yükseliş gerçekleştirebileceği belirtiliyor. Detaylar;
Bir Dönemin Gözde Altcoininden Yüzde 105’lik Patlama Gelebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Özellikle 2021 yılının ikinci yarısından itibaren kripto para piyasasına damga vuran metaverse projelerinin ilk sıralarında gelen Sandbox ekosisteminin tokenı SAND, o dönemde 8,44 dolara kadar yükselerek en yüksek zirvesini görmüştü. Tarihi zirvesinden yüzde 92 uzakta olan altcoinin son haftalardaki fiyat hareketleri ise yeni bir patlamanın sinyallerini veriyor olabilir!

Sandbox fiyatı sadece üç gün içinde yüzde 21‘den fazla artışla 0,65 dolar seviyesine kadar yükseldi. Haber yazımı itibarıyla ise 0,62 ila 0,63 dolar arasında seyrediyor.

Altcoinin güncel durumunu mercek altına alan kripto analisti Aaryamann Shrivastava fiyatın, yatırımcılarından biraz destek alması halinde önemli kazanımlar elde etme potansiyeline sahip göründüğünü öne sürdü.

SAND yatırımcılarının şu an için yetersiz kar elde etmekten vazgeçmesi durumunda önümüzdeki haftalarda yüzde 105‘e varan kazanç elde edebileceklerini belirtti.

SAND Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Son 24 saat içinde yüzde 21’den fazla yükselen altcoinin gerçekleştirdiği artış, 0,60 dolarlık psikolojik direncin aşılmasına yardımcı oldu. Analist, bu alanın bir destek bölgesine çevrilmesiyle, kripto para biriminin ileriye dönük önemli bir artışa tanık olacağını vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Bunun arkasındaki sebebin, başa baş noktasına ulaşacak bir sonraki büyük token kümesinin 0,90 ile 1,34 dolar aralığında yer alması olduğunu, bununla birlikte Sandbox fiyatının bu noktaya ulaşmasından önce 0,70 doları bir destek hattına çevirerek 0,80 dolara doğru bir yükseliş sağlaması gerektiğini belirtti.

Göreceli güç endeksine (RSI) göre SAND’in şu anda aşırı alım pozisyonunda olduğu göz önüne alındığında bunun zor olabileceğini ve piyasanın soğuması durumunda hafif düzeltmelere de tanık olunabileceği konusunda uyardı.

Sandbox fiyat artışının yatırımcıların ne yapmaya karar vereceğine bağlı olduğuna dikkat çeken Shrivastava, şu anda altcoinin 0,90 ila 1,34 dolar aralığına kadar herhangi bir dirençle karşılaşmadığını ve bunun nedeninin, yatırımcıların ortalama 1,10 dolar fiyatla 501 milyon doların üzerinde değerde 455,5 milyon SAND token satın alması olduğunu söyledi.

Bu nedenle, yatırımcılar açısından herhangi bir satış için en iyi hamlenin fiyatın yüzde 105 artarak 1,34 dolara ulaşması ya da en az yüzde 70 artarak 1,10 dolara ulaşması olduğunu belirtti.

SAND Adresleri Grafiği
Kaynak: IntoTheBlock

Açıklamasının devamında; bu senaryonun gerçekleşmesinin ardından yatırımcıların satış yapmasıyla rallinin bir miktar gerileme ve duraklamayla karşı karşıya kalmasının söz konusu olabileceğini kaydetti.

Analist, olası düşüş senaryosuna da değinirken kısa vadeli yükselişlerin SAND sahiplerini varlıklarını elden çıkarmaya teşvik etmesiyle işlerin tersine dönebileceğini belirtti. Bu davranışın bir ipucunun, son 24 saat içinde taşınan tokenlarda görülebileceğini, mevcut fiyatla 48,4 milyon dolar değerinde yaklaşık 78 milyon SAND’ın borsa cüzdanlarına girerek toplam borsa bakiyesini 465 milyon SAND’a çıkardığını söyledi.

Bu durumun, altcoin son üç günde yüzde 21’lik bir yükselişe tanık olduktan sonra bir kısım yatırımcının tokenlarını satma eğiliminde olduklarını gösterdiğini ve bu davranışın devamı durumunda Sandbox fiyatının 0,70 doları aşmakta bile zorluk çekebileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın