Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance Operasyonlarını CommEX’e Devrederek Rusya’dan Tamamen Çıktı

Kripto para borsası Binance, düzenleyici endişeleri neden göstererek, Rusya’daki operasyonlarını CommEX’e sattı. Detaylar haberde...
Binance Operasyonlarını CommEX’e Devrederek Rusya’dan Tamamen Çıktı
HABER GİRİŞ

Dünyanın ne büyük kripto para borsası Binance, firmasını CommEX olarak bilinen yeni başlatılan bir kripto borsa işletmesine satarak Rusya’dan tamamen çıktığını duyurdu. Duyuruda, Binance’in Rusya’daki faaliyetlerinin tamamını CommEX’e satmak üzere bir anlaşma imzaladığı belirtildi. Borsa, anlaşmanın mali detaylarını paylaşmadı.

Açıklamaya göre mevcut Rus kullanıcılar için sorunsuz bir süreç sağlamak amacıyla, çıkış sürecinin bir yıla kadar sürecek. Binance, “Mevcut Rus kullanıcıların tüm varlıkları güvende ve güvenli bir şekilde korunuyor” açıklamasında bulundu.

Binance uyum sorumlusu Noah Perlman, “Geleceğe baktığımızda, Rusya’da faaliyet göstermenin Binance’in uyumluluk stratejisiyle uyumlu olmadığının farkındayız” değerlendirmesini yaptı.

Web3 endüstrisinin dünya çapında uzun vadeli büyümesine güvendiklerini ve enerjilerini faaliyet gösterdikleri 100’den fazla ülkeye harcayacaklarını belirtti. CommEX ile iş birliği yapan Binance, kullanıcılara varlıklarını yeni oluşturulan borsaya nasıl taşıyacakları konusunda bilgi verecek.

Duyuruda geçiş sırasında sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sürdürmek için her türlü çabanın gösterileceği kaydedildi. Binance bu adımı ile Rusya’dan tamamen çıkacak ve CommEX ile herhangi bir bağı olmayacak.

GCM Yatırım Banner

Kripto para borsası bir süredir Rusya’dan ayrılmaya hazırlanıyor çünkü borsa ülkede yönelik Batı yaptırımlarına uyum konusunda büyük düzenleyici zorluklarla karşı karşıya kaldı. Ağustos ayında Wall Street Journal’de yer alan bir haberde, Binance’in Rusya’dan tamamen çıkabileceği öne sürülmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın