Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Yaptırımlar Nedeniyle Rusya’dan Tamamen Çıkabilir

WSJ’de yer alan habere göre kripto para borsası Binance, ağır yaptırımlar nedeniyle Rusya’dan tamamen çıkmayı değerlendiriyor.
Binance Yaptırımlar Nedeniyle Rusya’dan Tamamen Çıkabilir
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın Rusya operasyonlarına dair yeni bir iddia ortaya atıldı. Wall Street Journal’de yer alan habere göre, borsa, ülkedeki yasa riskler nedeniyle yeni kararlar almanın eşiğinde.

Habere göre borsa Rusya’daki operasyonlarının geleceğini değerlendiriyor. Binance sözcüsü medya kuruluşuna yaptığı açıklamada, borsanın Rusya operasyonları için piyasadan tamamen çekilme de dahil olmak üzere farklı seçenekleri değerlendirdiğini söyledi.

Bu haftanın başlarında, Binance’in eşler arası hizmeti, daha önce kullanıcılara birbirlerine ruble aktarma olanağı veren, yaptırım uygulanan beş Rus borç vereni sitesinden kaldırdı. Nisan ayında kripto para borsası, yaptırımları gerekçe göstererek, Rusya’daki hizmetlerini kısıtlama kararı almıştı. Bu kapsamda 10 bin eurodan fazla varlık tutan Rus yatırımcılara bazı hizmetler kısıtlanmıştı.

Borsanın Rusya’daki insanların yurtdışına para taşımasına yardım ettiği belirtiliyor. Mayıs ayında ABD Adalet Bakanlığı, Binance’in Ruslar tarafından ABD yaptırımlarından kaçmak için kullanılıp kullanılmadığına ilişkin soruşturma başlatmıştı.

Binance şu anda kendisini birçok ABD düzenleyicisinin hedefinde buluyor ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ilk olarak Mart ayında firmaya karşı dava açıyor. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da geçen ay borsaya ve CEO Changpeng Zhao’ya menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla dava açtı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%