Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance Rusya’daki Hizmetlerini Yaptırımlar Nedeniyle Kısıtlıyor

Kripto para borsası Binance, Avrupa Birliği’nin aldığı yaptırım kararları nedeniyle Rusya’daki hizmetlerini kısıtlamaya hazırlanıyor.
Binance Rusya’daki Hizmetlerini Yaptırımlar Nedeniyle Kısıtlıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Avrupa Birliği’nin Rusya’ya yönelik yaptırım kararlarına uyum sağlayacak bir adım atıyor. Borsa 10.000 euronun üzerinde kripto varlık tutan Rus yatırımcıların hizmetlerini kısıtlamaya hazırlanıyor.

Avrupa Birliği’nin Rusya’ya karşı beşinci tur yaptırımları tarafından uygulanan önlemler, Binance’in hizmetlerinin Rusya’da yerleşik bireyler veya işletmeler tarafından 10.000 euroyu aşan kripto varlıkları ile kullanımına kısıtlamalar getirmesini zorunlu kılıyor.

Borsa açıklamasında bu kısıtlamanın kapsamına giren hesapların sadece para çekme statüsüne alınacağını duyurdu. Bu hesapların mevduat kabul edemeyeceği ve veya ticaret faaliyetlerinde bulunamayacağı belirtiliyor.

Binance Diğer Borsalardan da Aynı Kararı Bekliyor

Kısıtlama tüm spot ve vadeli işlem sözleşmeleri, saklama cüzdanları, stake edilen ve kazanılan mevduatlar ve diğer türevleri kapsayacak.

Rusya dışında yaşayan Rus vatandaşlarının hesaplarının yanı sıra ülkede ikamet eden gerçek kişiler veya Rusya’da yerleşik yasal şirketler bu durumdan etkilenmeyecek ve 10.000 euronun üzerindeki faaliyetlerini sürdürebilecek.

GCM Yatırım Banner

Binance’tan yapılan açıklamada, bu yaptırımların uygulanmasında sektöre liderlik edileceği ve diğer tüm büyük borsaların yakında aynı kurallara uyması gerektiği kaydedildi.

AB geçtiğimiz günlerde Rusya’nın yaptırımlardan kaçınasını önlemek amacıyla, yüksek değerli kripto hizmetlerini engelleme kararı almıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın